Ankara'da sokak ortasında dehşet! Eski eşini vurdu, başında bekledi

Güncelleme Tarihi:

Ankarada sokak ortasında dehşet Eski eşini vurdu, başında bekledi
Oluşturulma Tarihi: Aralık 12, 2022 17:22

Ankara'da Mehmet E. (55), eski eşi Pelin C.'yi (47) sokak ortasında tabancayla ateş edip yaraladıktan sonra başında bekledi. Polis gelince silahı başına dayayan Mehmet E., kısa sürede ikna edilerek gözaltına alındı.

Haberin Devamı

Olay, saat 15.30 sıralarında Çankaya ilçesi, Ayrancı Mahallesi, Hoşdere Caddesi üzerinde meydana geldi. Mehmet E., geçen yıl boşandığı Pelin C. ile cadde üzerindeki markette karşılaştı. Mehmet E., bilinmeyen bir nedenle eski eşiyle tartışmaya başladı. Mehmet E., tartışma sırasında üzerindeki tabancayı çıkarıp Pelin C.'ye ateş etti. Vücuduna isabet eden 2 kurşunla yaralanan 3 çocuk annesi, kanlar içinde yere yığıldı.

Mehmet E., elinde tabancayla yaralı haldeki eski eşinin başında beklemeye başladı. "Bana bunu niye yaptınız?" diye bağıran Mehmet E.'ye çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi.

Ankarada sokak ortasında dehşet Eski eşini vurdu, başında bekledi

Pelin C.'nin başında bir süre silahla bekleyip, yanına kimseyi yaklaştırmayan Mehmet E., polisin geldiğini görünce kaçmaya çalıştı. Bu sırada yaralı Pelin C., çevredekiler tarafından araçla hastaneye götürüldü.

Haberin Devamı

SİLAHI BAŞINA DAYADI

Mehmet E. ise yaya olarak kaçmaya çalışırken alt sokakta polis tarafından durduruldu. Mehmet E., bu kez de silahı başına dayayarak, polisleri yanına yaklaştırmadı. Bu sırada bazı vatandaşlar Mehmet E.'ye taş atarak, teslim olmasını istedi. Mehmet E. de taş atanlara silahını doğrulttu.

Mehmet E., bir süre sonra ikna edilip, elindeki silah alınarak gözaltına alındı. Hastanede tedavi altına alınan Pelin C.'nin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

“ELİNDE SİLAH VARDI”

Olayın tanıklarından İlkay Ateş, “Hanımefendi komşumuzdu. Aynı binada yaşıyorduk. Sesleri duyunca balkona çıktık. Olayı gerçekleştiren adam küfür edip bağırıyordu. Bir el ateş etti, elinde silah vardı. Komşumuz alışveriş yapıyordu. Saldırgan, araya girmek isteyen adama da silah yöneltti. Silah tutukluk yaptı. Komşumuz da o sırada yere düştü. Vurulmuş haldeydi. Saldırgan, yardımcı olmak isteyen kişilere silah doğrultup küfürler etti. Kimseyi yanına yaklaştırmadı. Bir ara silahı kendi kafasına dayayıp, ‘Öldüreceğim kendimi’ dedi. İnsanların üzerine doğru ateş etmeye devam etti. Komşumuzun koruma kararı vardı. Bu adam daha önce de buraya gelip olay çıkartmıştı. Rahatsız edici şeyler söylüyordu. Beni de tehdit etmişti. ‘Sana da göstereceğim, sen göreceksin’ demişti bana. Arada sırada buraya gelip ciddi problemler çıkartıyordu” dedi.

“MÜDAHALE ETMEYE ÇALIŞTIK AMA BİZE SIKMAYA BAŞLAYINCA ARABALARIN ARKASINA SAKLANDIK”

Haberin Devamı

Esnaf Faruk Tayaz da, silah seslerinden sonra Pelin C.’yi yerde gördüğünü belirterek, “Biz de buradan sesli müdahale etmeye çalıştık ama bize sıkmaya başlayınca arabaların arkasına mevzi almaya çalıştık. O esnada kadın yerde yatarken karnına doğru ikinci mermiyi de sıktı ve ara yoldan aşağıya doğru inmeye başladı. Biz de buradan yaklaşık 15-20 kişi izini kaybetmemesi için takip etmeye başladık. Aşağıdaki kavşağa vardığımızda ise polis araçlarının geldiğini gördük. Polisler de şahsı görünce mevzilendiler. Çünkü adamın elinde hala silahı vardı. O esnada polisler müdahale etti ve silahı elinden aldılar ve arabaya bindirdiler” diye konuştu.

“DOSYASI KABARIK BİR İNSANDI”

Haberin Devamı

Olayın tanıklarından Elif Doğan, "Aileyi tanıyorum. Devlet tarafından koruma altındaydı ve kimliği değiştirildi. Yapılan işlemlerden sonra bu ilden gidin denildi. Yalnız buradan gidecek ekonomik olanakları yoktu. Biz de mahalle olarak hep destek oluyorduk fakat başka bir ile gitmeleri için yardımcı olamadık. Aile içi şiddet ve silah kullanımından dolayı cezaevine girdi bildiğim kadarıyla. Dosyası kabarık bir insandı Mehmet” ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!