Ankara'da ikinci patlama: 6 ölü

Güncelleme Tarihi:

Ankarada ikinci patlama: 6 ölü
Oluşturulma Tarihi: Şubat 04, 2011 00:23

Ankara'da İvedik Organize Sanayi Bölgesi'nde bir araçta meydana gelen patlama atölyelere sıçradı. Patlamada atölyede bulunan 6 kişi yaşamını yitirdi. Kontrol altına alınmaya çalışılan yangında mahsur kalanlar var.

Haberin Devamı

BAŞKENT'TE İKİNCİ PATLAMA / FOTO GALERİ

<ımg>

ankara’daki 5 bin dolayında işletmeyi bünyesinde barındıran OSTİM’de otomobil boyacılığı yapılan bir işletmede meydana gelen ikinci patlamada ölü sayısı arttı. Patlamanın hemen ardından olay yerine gelen ve çalışmaları yerinde izleyen ankara Valisi Alaaddin Yüksel, olayda 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 1’i ağır 8 kişinin yaralandığını ve 6 kişinin de sağ kurtarıldığını söyledi.

İçerde hala 10-12 kişinin mahsur kaldığını ve sağlık görevlilerinin telefonla görüşüp bu kişilere sağlık bilgisi verdiğini anlatan Vali Yüksel, "Bütün ekiplerimiz patlama mahalline seferber edildi. Alevler hala kontrol altına alınamadı. Ancak yaptığımız telefon görüşmelerinde içeride 10-12 kişinin daha mahsur kaldığını öğrendik. Mahsur Kalanlarla irtibat halindeyiz. Sağlıkcçılarımız telefonla görüşüp ne yapmaları konusunda sağlık bilgisi veriyor. En kısa sürede bir bölgedeki alevleri kontrol altına alıp burada mahsur kalanları kurtarmaya çalışacağız" dedi.

Haberin Devamı

TİNER TANKI PATLADI

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Alaaddin Yüksel, olayı tiner tankının patlamasının yolaçtığını ve bu konuda herhangi bir şüpheleri bulunmadığını da söyledi. Ancak işletmenin kontrolsuz bir işyeri olduğuna dikkati çeken Vali Yüksel, "Tiner tankının patladığı anlaşılıyor. Bu konuda tereddüt yok. Teknik raporları bekliyorum. Kısa sürede her iki işyerindeki patlama ile ilgili raporlar elimize ulaşacak ve bunu sizlerle paylaşacağım" diye konuştu.

KAÇAK GAZ İDDİASI

Akşam saatlerinde meydana gelen ikinci bir patlama ile ilgili olay yerine gelen ankara Büyükşehir Belediye Başkanı melih gökçek açıklama yaptı. Gökçek patlamanın kesin nedeninin bilinmediğini belirtirken, LPG'li bir araçın patlaması sonrasında patlamanın meydana gelme ihtimali üzerinde durulduğunu söyledi. melih gökçek işyerlerinden birinde kaçak gaz dolumu yapıldığını düşündüklerini ve burada meydana gelen patlama sonrasında bitişik dükkandaki tinerin patladığını düşündüklerini söyledi.

Haberin Devamı

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!