Ankara'da iki genç yaşam mücadelesi veriyor

Ankarada iki genç yaşam mücadelesi veriyor

Ankara'da cumartesi günü Gezi Parkı protestolarında yaralanan 26 yaşındaki iki genç, hastanede yaşam savaşı veriyor.

Haberin Devamı

Kafasından yaralanan işçi Ethem Sarısülük Numune Hastanesi, öğrenci Dilan Yıldız ise Hacettepe Hastanesi yoğun bakımında tedavi görüyor.

Kardeşinin hayati tehlikesinin devam ettiğini kaydeden ağabey Mustafa Sarısülük, dava açacaklarını belirtti.

Mustafa Sarısülük Hürriyet’e şunları söyledi:

BEYNİNDE METAL PARÇA VAR
“Olay yaşandıktan sonra ambulansla giderken kardeşimin kalbi ve solunumu durdu. Numune’ye geldiğinde doktorlar kalbini çalıştırmayı başardı ve solunum cihazına bağladılar. Tomografi film sonuçlarına göre sağ kulak arkasından girip beynin sol lopuna yerleşen metal bir parça var. Kesinlikle plastik mermi değil. Doktorlar ilaçlı müdahale dışında hiçbir müdahalede bulunamıyorlar. Hayati tehlikesinin ağırlaştığını söylediler. Derin komada ve uyutuluyor.

Haberin Devamı

GİZLİ NUMARADAN TEHDİT ETTİLER
Geçtiğimiz gün gizli numaradan polis olduğunu söyleyen kişiler aradı. Bilgi almaya çalıştılar. Eşim soru sorunca ‘Sizi gözaltına alıp emniyete götürdüğümüzde kim olduğumuzu öğrenirsiniz gibi tehditler savurdular. Bunun için gerekli yasal yollara başvurduk. Kimin aradığını bulup dava açacağız. Yetkililerden vuran kişinin kimliği ile ilgili herhangi bir bilgi yok. Barolar Birliği, Çağdaş Hukukçular Derneği ve avukatımız tarafından kardeşime yapılanlarla ilgili de dava açacağız.”

BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ
Ankara Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi’nde Sanat Tarihi okuyan 26 yaşındaki Dilan Yıldız’ın ağabeyi Taylan Yıldız da kız kardeşi Dilan’ın erkek kardeşi ile alışverişe giderken polisin 20 metreden attığı gaz bombası nedeniyle gözünden yaralandığı ve kemiklerinin kırıldığını ileri sürdü ve şunları söyledi:
“Geçen cumartesi günü olay meydana geldi. Etraflarında en fazla 8 kişi varmış. Yani bir toplanma, eylem durumu yokken polis 20 metreden üzerlerine gaz bombası ile ateş etmiş. Sağ gözünün bir santim üzerinden yaralandı ve kemikleri kırıldı. Beyin kanaması geçirdi. Hacettepe Hastanesine üç saat süren bir ameliyatın ardından üç gündür yoğun bakımda. Durumu ciddi. Çok üzgünüz.”

Haberle ilgili daha fazlası: