GeriGündem Ankara'da Berkin eylemi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ankara'da Berkin eylemi

Ankara'da Berkin eylemi
refid:25990863-spot ilişkili resim dosyası

Berkin Elvan için Ankara Kızılay'da binlerce kişi buluştu.

269 gündür sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan için Ankara'da binlece kişi Kızılay'a akın etti. Göstericiler pankartlarla meydanı doldurdu.

POLİSTEN MÜDAHALE

Ankara'da Berkin Elvan için eylem yapanlara polis müdahale etti. Polis Tuzluçayır'daki göstericilere müdahale etti. Gösterilerde 2 kişinin yaralandığı bildiriliyor.

Kızılay'da da liseliler eylem yaptı.

LİSELİLERİN EYLEMİNDEN KARELER

Öte yandan Kızılay'daki toplanmalar devam ediyor. Polis, bölgede çok sıkı güvenlik önlemleri aldı. Polis, helikopteri de eylemi havadan takip ediyor.

ANKARA ÜNİVERSİTESİ'NDEKİ 'BERKİN ELVAN' EYLEMİNE POLİS MÜDAHALESİ

Cebeci Yerleşkesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde öğrenciler, hayatını kaybeden Berkin Elvan için eylem yaptı. Grup caddeye inerek yolu trafiğe kapattı. Yolu kapatan gruba çevik kuvvet ekipleri biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Müdahale sonrası okul içine kaçan eylemciler ile polis ekiplerinin bekleyişi sürüyor.

AVUKATLAR EKMEK VE BERKİN'İN FOTOĞRAFIYLA YÜRÜDÜ

Ankara Barosu avukatları da cübbelerini giyip, ellerinde ekmek ve Berkin'in fotoğraflarıyla Adliye'den Kızılay'a kadar yürüdü.

Ankara Güven Park'ta ise 15 yaşındaki Berkin Elvan'ı anmak için Ankara Kızılay'daki Güven Park'ta yaklaşık 1500 kişi toplandı. Ankara Barosu'na kayıtlı bir grup avukat ise, cübbeleri üzerlerinde ellerinde ekmeklerle Güven Parka geldi ve eylemcilere destek verdi. Burada toplanan eylemciler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve polis aleyhine çeşitli sloganlar attılar ve dövizler taşıdılar. Anma eylemine katılan bir gurup ise, kavşaktan geçmekte olan Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait kanalizasyon aracına tekmeler savurdu. Sürücü ise hızla olay yerinden uzaklaştı. Güven Park yakınlarında üniformalı polis ekipleri bulunmazken, TOMA'lar ise Atatürk Bulvarı üzerinde hazır bekletiliyordu. Polis Ankara Kızılay'daki Güven Park'ta toplanana kalabalığa polis müdahale ediyor.

AVUKATLARIN EYLEMİNDEN KARELER

Ankarada Berkin eylemiKripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False