GeriGündem Anılarını satıyorlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anılarını satıyorlar

Bundan yedi yıl önce ‘‘Plastip Show’’ programıyla medyayla tanışan Mr. VEB Yaratım Ekibi, başta ‘‘Televizyon Çocuğu’’, ‘‘Laf Lafı Açıyor’’, ‘‘Wendy's Beyaz Show’’ olmak üzere ‘‘Alkışlar’’, ‘‘Çılgın Bediş’’, ‘‘Tek Pota’’, ‘‘Cumartesi Gecesi Ateşi’’ gibi birbirinden farklı birçok televizyon programının metinlerini yazdılar.

Atraksiyona dayanan bu programların metinlerini Murat Dişli, Rauf Olcay, Varol Yaşaroğlu, Erdil Yaşaroğlu ve Burak Akkul'dan oluşan beş üniversite öğrencisi yazıyor. Televizyon camiasında Mr. VEB adıyla bilinen bu beş genç, sunucunun stand-uplarını ve esprilerin metinlerini yazarak talk-show'da atraksiyon devrini başlattılar... Her hafta canlı yayın için senaryo yazan Mr. VEB, ‘‘Bu muhabbeti televizyonda yapsaydık ne güzel olurdu’’ denilen esprilerinin canlı yayında tutmaması riskine karşılık, metinleriyle garanti sağlıyorlar. Anlatacak bir şeyi olmayan konuklara kendi aralarında yaptıkları esprileri ya da kendi başlarından geçen anıları veriyorlar. İşin ilginç yanı Beyaz'ın ‘‘Geçen gün başına ne geldi’’ diye anlatmaya başladığı anı, aslında Murat'ın ya da Erbil'in başından geçen bir olaydan yazılıyor, Beyaz kendi başından geçmiş gibi anlatıyor. Bu yüzden bütün anılarını televizyonda anlatıldığı için, ‘‘Bizim anımız kalmadı. Hepsini sattık. Kimi Beyaz'ın, kimi Cem Özer'in, kimi Ayşegül Aldinç'in anısı oldu. Program adına hayatımızı satıyoruz, işte stand-up budur’’ diyorlar.

Varol Yaşaroğlu, inşaat mühendisliğinin ardından şimdi İstanbul Üniversitesi Para Banka Bölümü'nde master yapıyor. Murat Dişli ile Rauf Olcay, işletme okuyor. Erbil Yaşaroğlu, Akademi'de Heykel öğrencisi. Burak Akkul, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki felsefe eğitiminden sonra halen Marmara Üniversitesi iletişim Fakültesi'nde Gazetecilik Bölümü öğrencisi.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle