GeriGündem ANAP şirket... MHP yüzde 10'cu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ANAP şirket... MHP yüzde 10'cuDYP Genel Başkanı Tansu Çiller, ANAP'ı ‘‘En çok kazandıran şirket’’, MHP'yi ise ‘‘Yüzde 10 komisyonla haraç kesen parti’’ olmakla itham etti. Çiller, dünkü DYP Grubu'nda son dönemlerin en ağır konuşmasını yaptı ve ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi sert bir üslupla eleştirdi. Çiller, ‘‘ANAP bugün Türkiye'nin en çok kazandıran şirketidir. Bir koyan bir alıyor. Bu anlayışı Türkiye'ye getirenlere yine de Allah'tan rahmet dileriz. Bu anlayış, Türkiye'den kökü kazınarak temizlenmelidir. Alma masumun ahını çıkar aheste aheste’’ dedi.

GANİMET PARTİSİ

İsim vermeden sözü MHP'ye getiren Çiller, şunları söyledi: ‘‘İkinci bir siyaset anlayışı var. Bu siyaset anlayışı da parti ganimet yönetimi gibi bir anlayışla ortaya çıkacaksınız. Partide herkes 'Ben tabanım' diye eline çantayı alacak, işi pazarlayacak, kapı kapı dolaşacak, herkese yüzde 10 komisyonla haraç kesecek. Sonra bütün bunları, kimi zaman kendileri için kimi zaman partisi için alacak ve bir ganimeti paylaşan bir siyasi partileşmeyi gündeme getireceksiniz. Hükümetin bir kanadı böyledir.’’ Çiller, Bahçeli'yi de, ‘‘Hükümetin sessiz ortağına gelince... O, kendini kendinden bile sorumlu görmüyor’’ diye eleştirdi.

JANDARMA DAYANINCA

Yılmaz'ın orduya yönelik eleştirilerine karşı çıkan Çiller, ‘‘Bir ülkenin gözbebeği olan kurumu töhmet altında bırakmayın’’ dedi. ANAP Lideri'nin geçmişte, gazetecilere pandomim yaparak askerleri kastettiğini hatırlatan Çiller, ‘‘Askerler demokratik haklarını kullandı diye pişkinlikle geçirdiniz. Şimdi demokrasiden, siyaset kurumunun onurundan bahsediyorsunuz. Jandarma, üstelik de yolsuzluk kapsamında kapınıza dayanınca mı demokrasi aklınıza geldi?’’ diye sordu. Çiller, şöyle devam etti: ‘‘Dün halka ve demokrasiye karşı şike yaparak iktidar oldunuz. Şimdi de demokrasi sizin için şike yapıyor ve yakanızı bu soruşturma pençesinden kurtarmaya çalışıyorsunuz, öyle mi? Size acil şifalar dileriz. Bu ülkede sizin dışınızda hafızasını kaybetmiş başka kimse yok. Şimdi ise bir yolsuzluk olayının önüne demokrasi bariyeri dikmeye çalışıyorsunuz.’’

52 MİLYON DOLAR

Çiller, Mavi Akım Projesi'nde ihalesiz 52 milyon dolar verildiğini iddia etti ve ismini anmadan Mesut Yılmaz'ın kardeşi Turgut Yılmaz'ın da ihalelerin içinde olduğunu ima etti. Çiller, ‘‘52 milyon dolar ihalesiz para verilmiştir bunlara’’ dedi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False