GeriGündem Anaokulları ne zaman açılacak? Bakan Selçuk anaokullarında yüz yüze eğitim tarihini duyurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anaokulları ne zaman açılacak? Bakan Selçuk anaokullarında yüz yüze eğitim tarihini duyurdu

Anaokulları ne zaman açılacak? Bakan Selçuk anaokullarında yüz yüze eğitim tarihini duyurdu

Yüz yüze eğitime geçişte yeni yol haritasının belli olmasının ardından anaokullarının durumuna gözler çevrildi. Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği sınıflar için Milli Eğitim Bakanlığı usul ve esasları içeren yazı gönderdi. İllere gönderilen yazıda, anaokullarının da açılış tarihi ile ilgili bilgiler yer aldı. Karara göre, tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçilecek. Okullarda koronavirüs önlemleri geçerli olacak. İşte, anaokullarının açılacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

Anaokullarının açılacağı tarih, velilerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son açıklamada anaokullarının açılacağı tarihi duyurdu. Konuyla ilgili Selçuk, ‘Bu sebeple çocuklarımın güçlü bir başlangıç yapmaları ve daha da gecikmemeleri için 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdik.’ ifadelerini kullandı.

ANAOKULLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık'ta düzenlenen bilgilendirme toplantısında yüz yüze eğitime ilişkin detayları açıkladı.

Bakan Selçuk açıklamasında, okul öncesi eğitime verdikleri öneme değinip, bunun eğitimin başlangıcı olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

"Bu sebeple çocuklarımın güçlü bir başlangıç yapmaları ve daha da gecikmemeleri için 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdik. 1 Mart Pazartesi günü ilkokullarımızın tüm sınıf düzeyleriyle açılması kararını aldık. İlkokul öğrencilerimiz eğitimlerine yine seyreltilmiş şekilde haftanın iki günü devam edecekler. Aynı tarihten itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacaklar.

Anaokulları ne zaman açılacak Bakan Selçuk anaokullarında yüz yüze eğitim tarihini duyurdu

1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak. Onların verimli bir şekilde sınavlara hazırlık yapmaları ve öğretmenleri ile birebir çalışmaları çok önemli. Bu nedenle öğrencilerimiz eğitimlerine 1 Mart'ta tam zamanlı olarak başlayacak ve Bilim Kurulu'nun öngördüğü şartlar çerçevesinde sınıflarda yerlerini alacaklar. Ayrıca, halihazırda devam etmekte olan Destekleme Yetiştirme Kurslarına bu öğrencilerimizin daha rahat ulaşabilmeleri için sokağa çıkma kısıtlaması olan gün ve saatlerde öğrencilerimiz özel izinli sayılacaklardır."

MEB'DEN YAZI GÖNDERİLDİ

15 Şubat'tan itibaren kademeli başlatılacak yüz yüze eğitime ilişkin usul ve esaslar belirlenerek illere gönderildi. Bu kapsamda 15 Şubat itibarıyla, "birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçilecek.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False