GeriGündem Anaokulları açılış tarihleri açıklandı mı? İşte gündemdeki son bilgiler
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anaokulları açılış tarihleri açıklandı mı? İşte gündemdeki son bilgiler

Anaokulları açılış tarihleri açıklandı mı? İşte gündemdeki son bilgiler

Anaokullarının açılış tarihi ile ilgili açıklamalar yakından takip ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında hizmete ara verilen anaokullarının ne zaman açılacağı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklama yapıldı. Bakan Selçuk açıklamasında bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdiklerini duyurdu ve tarihi açıkladı.

Anaokullarının ne zaman açılacağı, veli ve öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son açıklamada anaokullarının açılacağı tarihle ilgili bilgiler verdi. Selçuk, öğrencilerin daha fazla gecikmemesini istediklerini belirterek, ‘Bu sebeple çocuklarımın güçlü bir başlangıç yapmaları ve daha da gecikmemeleri için 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdik.’ dedi. İşte, ayrıntılar.

ANAOKULLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık'ta düzenlenen bilgilendirme toplantısında yüz yüze eğitime ilişkin detayları açıkladı.

Bakan Selçuk açıklamasında, okul öncesi eğitime verdikleri öneme değinip, bunun eğitimin başlangıcı olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti:

"Bu sebeple çocuklarımın güçlü bir başlangıç yapmaları ve daha da gecikmemeleri için 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da tam zamanlı açma kararı verdik. 1 Mart Pazartesi günü ilkokullarımızın tüm sınıf düzeyleriyle açılması kararını aldık. İlkokul öğrencilerimiz eğitimlerine yine seyreltilmiş şekilde haftanın iki günü devam edecekler. Aynı tarihten itibaren özel gereksinimli öğrencilerimiz için de özel eğitim okullarımız ve sınıflarımız eğitim vermeye başlayacaklar.

1 Mart tarihinde okullarımız, sınav döneminde olan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz için de kapılarını açacak. Onların verimli bir şekilde sınavlara hazırlık yapmaları ve öğretmenleri ile birebir çalışmaları çok önemli. Bu nedenle öğrencilerimiz eğitimlerine 1 Mart'ta tam zamanlı olarak başlayacak ve Bilim Kurulu'nun öngördüğü şartlar çerçevesinde sınıflarda yerlerini alacaklar. Ayrıca, halihazırda devam etmekte olan Destekleme Yetiştirme Kurslarına bu öğrencilerimizin daha rahat ulaşabilmeleri için sokağa çıkma kısıtlaması olan gün ve saatlerde öğrencilerimiz özel izinli sayılacaklardır."

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False