GeriGündem ‘Anahtar partiyiz’
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Anahtar partiyiz’

‘Anahtar partiyiz’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, anahtar parti olmaları nedeniyle sürekli AK Parti ile temas konusunun gündeme geldiğini söyledi.

Akşener, Ankara medyasının kadın yöneticileriyle buluşmasında şu mesajları verdi:

İŞBİRLİĞİNİN DEVAMI

“Güçsüze karşı; kadına, çocuğa, hayvana şiddet var. Çözüm için dört ana başlık üzerinde çalışıyoruz. Birincisi sosyal boyutu; aileden itibaren eğitim gibi başlıkları içeriyor. İkincisi ekonomik boyut. Devlet kurumlarının şiddete bağlı boşanmış kadınlara iş sağlaması, iş bulana kadar asgari ücret bağlanması üzerinde duruyoruz. Üçüncü aşama yargı boyutu; kanunların güçsüz gruplar için caydırıcı olmasını içeriyor. Sonuncusu ise asayiş boyutu. Kadına bilezik, erkeğe kelepçe uygulaması üzerinde çalışıyoruz.

- (İttifaklar) Millet ittifakı Türkiye’ye nefes aldıran sonuçlar çıkardı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin artık işlemediğini ve Sayın Erdoğan’ın da bunu gördüğünü düşünüyorum. ‘Oyumla değiştirebilirim’ umudunu kimsenin elinden almaya da hakkımız yok.

- (Cumhurbaşkanı Erdoğan’la fotoğraf) Siyasi nezaket dışında konumlandırılacak bir fotoğraf değil. Siyasi partiler arasında mesaj alıp götürme başka yöntemlerle olur. (Var mı bir mesajlaşma?) Hayır, yok. Biz anahtar partiyiz. O nedenle çekiştirilmek çok doğal. 

- (MHP lideri Bahçeli’nin ‘Dönün’ çağrısı) Kendi beyanından anlaşılıyor ki, vekillerimizden dönüş yok. Bahçeli’nin temennisidir.

ANNELERİN HAKLARI

- (Diyarbakır anneleri açıklamasına eleştiriler) Klasik çarpıtma. Annelerin eylemine karşı tek kelime yok. Çocuklarını istemek onların hakkı. Benim işaret ettiğim şu; HDP il başkanlığının önündeki annelerin müracaat edecekleri yer savcılıktır, karakoldur. Buralara müracaat edip de bir sonuç alınamadıysa, bu ülkeyi yönetenlerin ayıbıdır.”

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle