GeriGündem Altın Koza ödülleri açıklandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altın Koza ödülleri açıklandı

16. Altın Koza Film Festivali kapsamında yönetmen Ömer Lütfi Akad, oyuncular Filiz Akın ve Yusuf Sezgin ile müzisyen Cahit Berkay'a törenle onur ödülleri verildi.

Park Zirve tesislerinden düzenlenen ve sunuculuğunu Ayşenur Yazıcı'nın yaptığı ödül töreni, festivale katkı sağlayan sponsor kuruluşlara plaket verilmesiyle başladı.

Daha sonra Türk sinemasının unutulmaz eserlerinden “Hudutların Kanunu”, “Vesikalı Yarim”, “Gelin”, “Düğün” ve “Diyet' gibi filmlerin yönetmeni Ömer Lütfi Akad'ın sinema yaşamını anlatan gösterim yapıldı.

Törene katılmayan Akad, izleyiciler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. “Köprü”, “Devlerin Aşkı” ve “Selvi Boylum Al Yazmalım” gibi çok sayıda unutulmaz filmin müziklerini yapan Cahit Berkay'a da onur ödülü, geçen yıl Altın Koza'da onur ödülü alan Selda Alkor tarafından verildi.

Berkay'ı tebrik eden Alkor, uzun yıllar önce gerçekleştirdiği sahne deneyimi sırasında en büyük desteği Moğollar'dan aldığını söyledi.
Duygulu anlar yaşayan Berkay ise bugüne kadar çok ödül aldığını belirterek, “Çok ödül aldım ama Altın Koza'dan bir ödül almak oldukça anlamlı. Ödülü Selda Alkor'un elinden almak ise daha da anlamlı” dedi.

Diğer ödül ise Türk sinemasında 118 filme imza atan sinema sanatçısı Yusuf Sezgin'e verildi.

Ödülünü Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'tan alan Sezgin, “Sinema yaşam biçimim oldu. 46 yıl Türk sinemasının oyuncusu olmanın onur ve gururunu yaşadım” diye konuştu.

Törende Türk sinemasının “Masum sarışını” olarak anons edilen Filiz Akın'a ise ödülünü Adana Valisi İlhan Atış verdi. Akın, çok defa Altın Koza için yarıştığını belirterek, “Benim de artık bir Altın Kozam var” dedi.

Atış da sanatçı kişiliği, hayata karşı duruşu ile Akın'ın gençlere rol model olabilecek isim olduğunu belirtti. Ödüllerin verilmesi sonrasında Yeni Türkü grubu bir konser verdi. Geceye sinemanın ünlü isimleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False