GeriGündem Almanya'daki Türkleri temsil edeceğim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Almanya'daki Türkleri temsil edeceğim

Almanya'yı Eurovision'da temsil etmek için elemelere katılan ‘‘Tagtraeumer’’ grubunda, 22 yaşında Aynur Aydın adlı bir Türk kızı var. ‘‘Mükemmel Dünya İçin’’ adlı şarkıyı Enigma'nın eski solisti Andy Jonas ile birlikte seslendiren Aydın, ‘‘Yarışmada, Almanya'da yaşayan Türkleri temsil edeceğim’’ dedi.

Almanya'da 7 Mart’taki finalde Eurovision vizesi almaya çalışacak olan Tagtraeumer grubunda, Aynur Aydın adlı bir Türk kızı da yer alıyor. Üç yıl önce Enigma'nın eski solisti Andy Jonas'ın gitarist Markus Burchert ve davulcu Archim Erz'le kurduğu gruba Aynur Aydın daha sonra katılmış. Yıllardır Almanya'da yaşayan ve bir dönem Grup Sürpriz'in solistliğini yapan Aydın'ın vokaliyle birlikte daha da güçlenen Tagtraeumer, önümüzdeki hafta Almanya'daki Eurovision elemelerinde şans arayacak. Grubun bir diğer özelliği de şarkıyı Türkçe, Almanca ve İngilizce olarak seslendirmesi. Son derece heyecanlı olan Aynur Aydın'ın tek düşüncesi, seçmelerden başarıyla çıkıp 1 milyara yakın kişiye şarkılarıyla dostluk mesajı vermek:

‘‘Biz, din, dil ve ırk ayrımının hiçbir önemi olmadığını, asıl meselenin dünya barışı olduğunu göstermek amacıyla yarışmaya katılıyoruz. Şarkımız Mükemmel Dünya İçin'i Türkçe, İngilizce ve Almanca olarak seslendirerek bu amaca uygun davrandığımızı sanıyoruz. Tam olarak kendimi Almanya'yı temsil ediyor kabul etmiyorum. Andy Almanları, ben de Almanya'da yaşayan Türkleri temsil edeceğim.’’ Andy Jonas ise, elemeye katılacakları parçayı New York'ta İkiz Kuleler'e yapılan 11 Eylül saldırısından sonra yazdığını söyledi: ‘‘Üç yıl önce kurmuş olduğum bu grupta, Türk-Alman kardeşliğini ön planda tutmak istedim. Böyle bir şarkıyla yarışmak benim için çok önemli. Dünyada tüm insanlar barış istiyor. Bizim amacımız Avrupa için söylemek. Barış mesajı Avrupa'dan gelebilir.’
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle