Alman polisi tarafından alıkonulan Bahçekapılı o anlatı anlattı

Alman polisi tarafından alıkonulan Bahçekapılı o anlatı anlattı

TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Almanya’da polis tarafından alıkonulmasına ilişkin "Türkiye kendi ayakları üstünde, kendi dinamizmiyle küresel dünyada yer alıyor ve küresel güçlere karşı milli ve yerli bir duruş gösteriyor. Sanırım buna tepki gösteriyorlar" dedi.

Haberin Devamı

Almanya’nın Köln kentinde bir dizi pasaport ve kimlik kartlarının da içinde bulunduğu çantasının çalınmasının ardından havalanında şikayette bulunduğu Alman polisleri tarafından alıkonulan TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı o anları anlattı. Bahçekapılı yaklaşık bir saat boyunca alıkonulduğunu kaydederek “Beni havaalanının karakoluna götürdüler. Yurda kaçak giriş gibi olan insanların arasında ayakta bekletildim, kendimi tanıttığım halde. Neden böyle olduğu konusunda ise benim üzerimden bir genelleme yapmaktan çekinirim. Ancak Türkiye yükselen bir güç, bağımsızlığı korumak ve geleceğini bağımsız bir şekilde kurmak isteyen bir ülke halinde. Sanıyorum bundan çekiniyorlar.Kendi ayakları, kendi dinamizmiyle küresel dünyada yer alıyor ve küresel güçlere karşı milli ve yerli bir duruş gösteriyor. Sanırım buna tepki gösteriyorlar" diye konuştu.

Bahçekapılı, olayın nasıl tatlıya bağlandığının sorulması üzerine şöyle dedi: "Bir müddet bekledikten sonra sözlü bir tartışmada oldu Alman polisleriyle. Uçağı kaçıracağız diyoruz, bizi ilgilendirmez diyorlar. İlgilenmiyorlar. Ayakta bekletildim orada. Son anda yetiştik uçağa."