GeriGündem Allah'ı sizlere emanet ediyorum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Allah'ı sizlere emanet ediyorum

Gaflarıyla esprilere konu olan DYP Lideri Çiller, dün Kırıkkale’de söyledikleriyle daha öncekileri gölgede bıraktı. Akbulut ve Tuğrul Türkeş ile birlikte kalabalığa seslenen Çiller, ‘‘Sizi Cenab-ı Allah'a emanet ediyorum’’ diyeceğine, ‘‘Cenab-ı Allah'ı sizlere emanet ediyorum’’ dedi.

DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, dün gaflarına bir yenisini daha ekledi. Çiller, miting için geldiği Kırıkkale'de halka veda ederken, ‘‘Sizi Cenab-ı Allah'a emanet ediyorum’’ diyeceğine, ‘‘Cenab-ı Allah'ı sizlere emanet ediyorum’’ dedi.

Çiller, 3 Kasım seçimleri öncesinde başlattığı yurt gezilerine dün de Kırıkkale, Çorum ve Amasya'da devam etti. Helikopterle ilk olarak Kırıkkale'ye geçen Çiller, meydana seçim otobüsü ile çevredekileri selamlayarak geldi.

DYP'nin iktidardan uzaklaştığı her dönemde milletin mağdur edildiğini savunan DYP Lideri, otobüsün üzerinden kalabalığa sorular sorarak konuşmasını sürdürdü. Çiller, şöyle konuştu:

TÜRKEŞ'İN OĞLU BURADA

‘‘Memnun musunuz bu iktidardan, kim bunlar? Birisi Sayın Ecevit. Ona oy veren vatandaşlarıma diyorum ki oyumu geri istiyorum. Sonra MHP var, verdiği sözü tuttu mu? Alparslan Türkeş'in oğlu nerede? DYP'de. O zaman milliyetçiliğin kalesi DYP. Bir ortak daha var ANAP, ama, Özal misyonunun tek temsilcisi sayın Akbulut, O da Kırat'ta. Onun için ANAP'a oy veren kardeşlerimi de geri istiyorum.’’

Çiller, meydanı dolduran ve zaman zaman sloganlarla konuşmasının kesildiği meydandan ABD'ye mesaj verdi. Çiller şöyle devam etti:

KERKÜK'Ü UNUTMASINLAR

‘‘Nasıl oluyor da Irak'ta bir Kürt Parlamentosu kuruluyor. Başkenti Kerkük ilan ediyorlar, Ankara susuyor. Nasıl oluyor bu soruyorum, nasıl oluyor. Nasıl oluyor da Ermeni soykırımı her yerde ilan ediliyor ama sesi çıkmıyor bu hükümetin. Bakın buradan sesleniyorum ABD'de duysun bunu, hiç kimse Kerkük, Musul, Türkmenler... Bunları unutmasın hiç kimse, Kürt parlamentosu toplanıp da orayı başkent ilan etmesin karşısında bizi bulur.’’

Ünlü gafları

TANSU Çiller, geçmişte yaptığı gaflarla da siyasal yaşamda kendine özgü bir yer edinmişti.

1997 Eylül'ündeki Diyarbakır gezisinde Güneydoğu'da olduğunu unutarak, ‘‘Diyarbakır'ı Doğu Avrupa'nın incisi yapma’’ sözü vermişti.

Trabzon'daki bir konuşmasına ‘‘Sevgili Samsunlular’’ diye başlamış ve ‘‘Trabzon'u Akdeniz'in incisi’’ yapma vaadinde bulunmuştu.

Çiller, Susurluk Skandalı'na karışan özel harekatçıların tahliye edilmesi sonrasındaki basın toplantısında, İstihbarat Dairesi eski Başkanvekili Bülent Orakoğlu'ndan yanlışlıkla ‘‘Sayın Köstebek’’ diye söz etmişti.

Geçmişteki Ege gezilerinden birinde de ‘‘Halkım için saçımın bir telini değişmem’’ diyeceğine yanlışlıkla ‘‘Halkım için bir taşımın telini değişmem’’ dedi.

Son fıkrası

‘Sayın Kırat’ dedi

Meydanda ilk olarak parti otobüsünün üzerine DYP Ankara Milletvekili ve eski Başbakanlardan Yıldırım Akbulut çıktı. Merkez sağın DYP çatısı altında bir araya geleceğini öne süren Akbulut, ‘‘Sayın Türkeş burada, Sayın Mehmet Ali Bayar burada’’ diyerek, düşüncesinin doğruluğunu kanıtlamaya çalıştı. Akbulut, tam bu sırada Çiller'den söz etti ve gafını da burada yaptı. Akbulut, ‘‘Sayın Kırat'ın süvarisi Sayın Çiller'in yönetiminde hep beraber el ele verelim’’ dedi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False