Alkollü sürücünün çarptığı motosikletli yaralandı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Aralık 23, 2009 16:38

ÇANAKKALE'nin Bayramiç İlçesi'nde, şerit ihlali yapan alkollü sürücünün çarptığı motosikletin sürücüsü 20 yaşındaki Bekir Dönmez ağır yaralandı.

Haberin Devamı

Bir kafeteryada kurye olarak çalışan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bayramiç Meslek Yüksekolu Gıda Teknolojisi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Bekir Dönmez, dün saat 21.00 sıralarında bir siparişi götürmek için 17 TK 261 plakalı motosikletiyle yola çıktı. Atatürk Caddesi'ne geldiğinde Dönmez'in kasksız olarak kullandığı motosiklete, karşı yönden gelen ve 2.00 promil alkollü olduğu belirlenen Refent Gürsoy yönetimindeki 17 AV 060 plakalı otomobil çarptı. Çarmanın şiddetiyle asfaltta yaklaşık 15 metre sürüklenen motosikletin sürücüsü Dönmez, yaralandı.

Ambulansla, Bayramiç Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Dönmez'in kafatasında kırık olduğu ve beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Durumu ağır olan Dönmez, Çanakkale Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun bakım ünitesine alınan Dönmez'in hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi. Kazadan sonra kaçan otomobil sürücüsü Gürsoy, bir saat sonra polise giderek teslim oldu. Kaza heberini alan Dönmez'in okul arkadaşları Çanakkale Devlet Hastanesi'na akın etti.

 

Haberle ilgili daha fazlası: