ALİ İSMAİL KORKMAZ DAVASINA YENİ SAVCI

ALİ İSMAİL KORKMAZ DAVASINA YENİ SAVCI

Eskişehir' deki gezi parkı eylemlerinde yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz ölümüyle ilgili olarak İçişleri Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişler Eskişehir'de incelemelere başladı. Bu arada Korkmaz' ın ölümüyle ilgili soruşturmayı yürüten savcı adli tatil nedeniyle geçici olarak değişti. Korkmaz' ın ölümünü soruşturan Cumhuriyet Savcısı Hakan Ali Erkan' ın yerine geçici olarak Savcı Hasan Gönen görevlendirildi.

Haberin Devamı

Cumhuriyet Savcısı Hasan Gönen'in adli tatilin biteceği 1 Eylül 2013 tarihine kadar Ali İsmail Korkmaz'ın ölümü ile ilgili soruşturmayı yürüteceği belirtilirken, bazı avukatlar hassas bir dosyada savcı değişimine gidilmesini eleştirdi.

MÜFETTİŞLER İNCELİYOR

İçişleri Bakanlığı müfettişler ile polis başmüfettişleri, Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüyle ilgili dosyayı inceleyip, çeşitli kuruluşları ziyaret ederek görüşmeler yaptılar.

Soruşturma kapsamında savcılık olay gecesi görev yapan polislerin ifadelerine başvuracak; güvenlik kameralarının göstericilere copla müdahalede bulunurken kaydettiği sivil giysili polislere de, önümüzdeki günlerde tanık teşhisi yaptırılacak.


 

Haberle ilgili daha fazlası: