GeriGündem Ali Fevzi Bir Türkiye'de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ali Fevzi Bir Türkiye'de

'Susurluk Davası'ndan 4 yıllık kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve 'Şike Çetesi Davası' kapsamında da 6.5 ile 21 yıl arasında hapsi istenen Ali Fevzi Bir, Almanya'dan Türkiye'ye getirildi.

Bir'in Almanya'ya giden Emniyet Genel Müdürlüğü İnterpol Daire Başkanlığı'ndan 3 görevli tarafından, Düseldorf'dan Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla saat 20.00'da Atatürk Havalimanı'na getirildiği bildirildi.

Öldürülen kumarhaneler kralı Ömer Lütfü Topal'ın iş ortaklarından Ali Fevzi Bir, İstanbul 6 No'lu DGM'de görülen "Susurluk Davası" kapsamında, "Cürüm işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak" suçundan 4 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Bu cezası kesinleşen Bir'in, Metris Cezaevi'nde tutuklu kaldığı 119 günün düşülmesinin ardından, 467 gün daha cezaevinde kalması gerekiyor.

Ali Fevzi Bir, "Şike Çetesi Davası" kapsamında yargılanan 11 sanık arasında da yer alıyor. Davanın Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamesinde, Bir hakkında, "Cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak" ve "Rüşvet vermek" suçlarından, 6.5 ile 21 yıl arasında ağır hapis cezası isteniyor.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False