GeriGündem AKP'li Fırat, Durak'ın istifasını değerlendirdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AKP'li Fırat, Durak'ın istifasını değerlendirdi

AKP Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın istifasıyla ilgili takdirin kendisine ait olduğunu belirterek, “İstifa tek taraflı bir irade beyanıdır. Ama tabii siyaset Sayın Durak'ın söylediği gibi belli sürede yapılmış olan bir muhtar nikahı değildir” dedi.

Dengir Mir Mehmet Fırat, Adana Havalimanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyada yaşanan küresel ekonomik krizden en az etkilenen ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Bunun, daha önce alınan tedbirler ve hükümete güvenden kaynaklandığını belirten Fırat, krizin bir an önce atlatılmasını umduğunu ifade etti.

Fırat, krizin Türkiye'yi etkilemeyeceğini düşünmenin mümkün olmadığını kaydederek, “Tabii ki etkiliyor ama en az zararla atlatalım. Bundan hoşnut olmak doğru bir şey değil. Çünkü bundan hepimiz zarar görürüz” diye konuştu.

Krizle ilgili tedbirlerin açıklandığını belirten Fırat, şunları söyledi:
“Ancak bu tedbirlerin hepsinin bir günde açıklanmasının çok doğru olduğu kanısında değilim. Çünkü alınan tedbirler yeni gelecek olan tedbirlerin kapsamını ve çeşitliliğini de beraberinde götürüyor. Krizle ilgili önlemlerin paket yerine kademe kademe açıklanmasının doğru olacağı kanısındayım. Her gün yeni bir soruna cevap aranıyor. Bu krizden en zararla çıkılması hepimizin en önemli talebi.”

BAŞKAN DURAK'IN İSTİFASI

Fırat, bir gazetecinin, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın AKP'den istifasıyla ilgili sorusu üzerine, şöyle konuştu:
“Takdir kendisine ait. İstifa tek taraflı bir irade beyanıdır. Ama tabii siyaset sayın Durak'ın söylediği gibi belli sürede yapılmış olan bir muhtar nikahı değildir. İnsanlar belli bir siyasi düşünceyle bir siyasi partiye girer ve genelde de sonuna kadar öyle gider. Dolayısıyla Aytaç Durak'ın böyle bir ifadede bulunması 'süre doldu nikah bitti' demesini yadırgadım. Bundan sonraki siyasi hayatında da başarılar diliyorum.”

AK Parti olarak hep beraber yola devam etmeyi arzu ettiklerini belirten Fırat, “Ama ayrılmak isteyen de olursa bir şey söyleyecek durumda değiliz. Çatımız AK Parti. Hepimiz AK Parti'den seçilmiş bir yere gelmişsek şunu unutmamamız lazım: AK Partili olduğumuzdan dolayı seçilip buraya geldik. Bu görevler bize halkımız tarafından verildi. Dolayısıyla çok fazla bir şey beklemememiz lazım. Bireysel güçten çok organize güç, yani bir siyasi partinin gücünden kaynaklanan güçler vardır” dedi.

Fırat, CHP'nin baş örtülü yeni üyeleriyle ilgili soruyu ise şöyle yanıtladı:
“CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın yeni açılımı, çok geç olmakla birlikte Türkiye için iyi bir şey. Ümit ederim ki seçime kadar değil sonuna kadar giderler. Tüm insanları kıyafetlerine göre biçimlendirmek mümkün değil. Toplum, diktatörlükle yönetilen radikal toplum değil demokrat toplum. Bu toplumda çeşitli fikirler, giyim tarzları olacaktır. Hepsine saygı ve sevgiyle yaklaşmak durumundayız. CHP uzun tarihten sonra bu noktaya gelmişse kutluyorum.”

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False