GeriGündem AKP fark attı
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

AKP fark attı

Yerel seçimin ilk gelen sonuçlarına göre, AKP 56, CHP 9, SHP 5, MHP 4, DSP 3, DYP 1, SP 1, bağımsız 1 kentte belediye başkanlığı kazandı. İl belediye başkanlıklarının sayısı açısından CHP ikinci parti olurken SHP üçüncü parti konumuna geldi.

ADANA BÜYÜKŞEHİR

Aytaç Durak (AKP)

İmamoğlu

Talat Sırkıntı (AKP)

Karaisalı

Hüseyin Kuşçu (AKP)

Karataş

Yusuf Erenkaya (AKP)

ADIYAMAN

M. Necip Büyükarslan (AKP)

Gerger

Haris Karatekin (AKP)

Gölbaşı

Yusuf Özdemir (DYP)

Samsat

Abdülkadir Aslan (AKP)

Tut

Mahmut Karakuş (CHP)

AFYON

Abdullah Kaptan (AKP)

AĞRI

Ekrem Aktaş (AKP)

Hamur

Hikmet Arslan (AKP)

Taşlıçay

Salih Arslan (CHP)

AMASYA

İsmet Özarslan (AKP)

ANKARA BÜYÜKŞEHİR

Melih Gökçek (AKP)

Çubuk

Adem Tuğluca (AKP)

Beypazarı

Mansur Yavaş (MHP)

Elmadağ

Ömer Ağakurt (CHP)

Güdül

Hüseyin Erdoğan (AKP)

Kalecik

Orhan Benli (AKP)

Polatlı

Yakup Çelik (AKP)

ARTVİN

Emin Özgün (CHP)

AYDIN

İlhami Ortekin (AKP)

Buharkent

Fevzi Uzun (AKP)

Germencik

Ali Şanlı (DYP)

Kuşadası

Fuat Akdoğan (AKP)

BALIKESİR

Sabri Uğur (AKP)

Bigadiç

Davut Uzuner (ANAP)

Havran

Mustafa İritürk (ANAP)

Gömeç

Naim Kocabıyık (AKP)

Kepsut

Kemal Barak (AKP)

Marmara

Recep Gülmüş(AKP)

Sındırgı

Ekrem Yavaş (AKP)

Susurluk

İsmail Güneş (AKP)

BİLECİK

Selim Yağcı (AKP)

Bozüyük

Ahmet berberoğlu (MHP)

Söğüt

Halil Aydoğdu (MHP)

Yenipazar

Mehmet Ünal (CHP)

BİNGÖL

Hacı Ketenalp (AKP)

Solhan

Niyazi Çavuşoğlu (DYP)

Yedisu

Cemal Kırtay (Bağ.)

BİTLİS

Cevdet Özdemir (AKP)

Adilcevaz

Selim Arıkbaş (SP)

Mutki

Birhan Güllübardak (AKP)

BOLU

Alaattin Yılmaz (AKP)

Dörtdivan

Mehmet Aynagöz (DYP)

Göynük

Abdülkadir Yılman (AKP)

Kıbrısçık

Kemal Aktaş (AKP)

Mengen

Yurdakul Eröz (CHP)

Mudurnu

Metin Soygür (AKP)

Seben

Süleyman Özbağ (AKP)

Yaniçağa

Ömer Saygın (AKP)

BURDUR

Sabahattin Akkaya (AKP)

BURSA BÜYÜKŞEHİR

Hikmet Şahin (AKP)

Harmancık

Ahmet Tufan (CHP)

İnegöl

Alinur Aktaş (AKP)

Keles

Mustafa Bektaş (AKP)

Büyükorhan

Kamil Mehmet Acaroğlu (DYP)

Orhaneli

İrfan tatlıoğlu (AKP)

Yenişehir

Bülent Hamdi Cingil (AKP)

ÇANAKKALE

Ülger Gökhan (CHP)

Ayvacık

Ünal Şahin (AKP)

Bayramiç

İsmail Sakin Tuncel (CHP)

Biga

Mehmet Özkan (AKP)

Bozcaada

Mustafa Mutay (ANAP)

Eceabat

Adem Ejder (ANAP)

Gökçeada

Halil Rüştü Akgün (MHP)

Ezine

Mustafa Kemal Cengiz (MHP)

ÇANKIRI

İrfan Dinç (AKP)

Atkaracalar

Ahmet Ulusoy (Bağımsız)

Bayramören

Yüksel Baloğlu (MHP)

Çerkeş

Mehmet Kiraz (DYP)

Kızılırmak

Hacı Doğan (MHP)

Eldivan

Hüseyin Kantaş (AKP)

Korgun

Halil Öz (AKP)

Orta

Halil Akpunar (AKP)

Şabanözü

Ali Çapçı (AKP)

ÇORUM

Turan Atlamaz (AKP)

Bayat

Mehmet Şimşek (AKP)

Boğazkale

Ali Rıza Soysal (AKP)

Dodurga

Mustafa Aydın (AKP)

İskilip

Orhan Öztürk (AKP)

Laçin

Muammer Çam (AKP)

Mecitözü

Selçuk Aksoy (CHP)

Oğuzlar

Ali Uyanık (AKP)

Ortaköy

Hacı Ömer Atak (CHP)

DENİZLİ

Nihat Zeybekçi (AKP)

Acıpayam

Sefer Demir (DYP)

Babadağ

Ali Helvacı (AKP)

Bekillİ

Yaşar Halil Yiğit (AKP)

Beyağaç

İsmail Eliuz (AKP)

Bozkurt

Saim Sadıç (CHP)

Güney

Halit Gürbüz (CHP)

Kale

Abdullah karaayvaz (AKP)

Serinhisar

Hüseyin Gemi (CHP)

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR

Osman Baydemir (SHP)

Çermik

Mehmet Akdağ (DSP)

Çüngüş

Mehmet Geçitli (CHP)

Dicle

Abdullah Akengin (SHP)

Eğil

Şükrü Karakaş (DYP)

Lice

Şeyhmus Bayhan (SHP)

EDİRNE

Hamdi Sedefçi (CHP)

Lalapaşa

Ali Osman Uzman (AKP)

ELAZIĞ

M. Süleyman Selmanoğlu (DYP)

Ağın

Mustafa Yentür (AKP)

Alacaya

İlhami Sancar (DYP)

Arıcak

Mehmet Ali Aytekin (AKP)

Baskil

Bilal Özbey (AKP)

Karakoçan

Nurettin Aslan (DYP)

Keban

Ramazan Çelik (MHP)

Palu

Mehmet Sait Dağoğlu (AKP)

Sivrice

Hasan Karabulut (DYP)

ERZİNCAN

Mehmet Buyruk (AKP)

İliç

Ahmat Ramazan Buğran (DYP)

Kemah

Şükrü Balcı (AKP)

Kemaliye

Mustafa Haznedar (AKP)

Refahiye

Vezir Dumanlı (AKP)

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR

Ahmet Küçükler (AKP)

Hınıs

Ali Eren (AKP)

Karayazı

Celal Şaka (DYP)

Uzundere

Halis Özsoy (AKP)

Şenkaya

Görbil Özcan (AKP)

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR

Yılmaz Büyükerşen (DSP)

İnönü

İsmail Karaköse (CHP)

GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR

Asım Güzelbey (AKP)

Oğuzeli

Mehmet Başkır (AKP)

GİRESUN

Hurşit Yüksel (AKP)

Alucra

İbrahim Bıyıkçı (MHP)

Çamoluk

Cemil Uzun (AKP)

Bulancak

Kadir Aydın (AKP)

Espiye

Erol Karadere (AKP)

Eynesil

Coşkun Somuncuoğlu (Bağımsız)

Görele

Ertuğrul Melikoğlu (AKP)

Güce

Osman Karabatak (AKP)

Yağlıdere

Şevket Kaya (MHP)

Şebinkarahisar

Lütfullah Akdoğan (MHP)

GÜMÜŞHANE

Mustafa Canlı (MHP)

Köse

Nusrettin Kesler (DYP)

Kürtün

Aslan kılıç (ANAP)

Torul

Selami Bostan (MHP)

HAKKÁRİ

Metin Tekçe (SHP)

Çukurca

Mehmet Yaşar Turan (AKP)

Şemdinli

Hurşit Tekin (SHP)

ANTAKYA

Mehmet Yeloğlu (AKP)

Altınözü

Mehmet Cavit Alkan (AKP)

Kumlu

Rıfat Akkuyu (AKP)

Reyhanlı

Hüseyin Şanverdi (AKP)

ISPARTA

Hasan Balaman (AKP)

Senirkent

Süleyman Dönmez (MHP)

Şarkikaraağaç

Mevlüt Özdemir (DYP)

Yenişarbademli

Mustafa Macit (AKP)

MERSİN BÜYÜKŞEHİR

Macit Özcan (CHP)

Anamur

Suphi Alp (CHP)

Çamlıyayla

Yusuf Öncalır (AKP)

Gülnar

Ahmet Günel (MHP)

Mut

Selahhattin Arslan (Bağ.)

İZMİR BÜYÜKŞEHİR

Ahmet Piriştina (CHP)

Aliağa

Tansu Kaya (AKP)

Balçova

Mehmet Ali Çalkaya (CHP)

Beydağ

İsmail Muhsin Pulcu (DYP)

Menderes

Ergün Özgün (CHP)

Selçuk

Vefa Ülgür (CHP)

Urla

Mehmet Selçuk Karaosmanoğlu (ANAP)

KARS

Naif Ali Beyoğlu (AKP)

Digor

Hikmet Özgümlü (AKP)

KASTAMONU

Turhan Topçuoğlu (MHP)

Abana

Şevket Yazkan (CHP)

Araç

Bahtiyar Yaşar (CHP)

Azdavay

Osman Nuri Civelek (AKP)

Bozkurt

Engin Canbaz (AKP)

Cide

Necdet Demir (DYP)

Çatalzeytin

Musa İhsan Oğuz (AKP)

Devrekani

M. Ali Ustaoğlu (AKP)

Doğanyurt

Nurullah Kayıran (MHP)

Hanönü

Orhan Özalp (AKP)

İnebolu

İdris Güleç (AKP)

Küre

Engin Ayrancı (ANAP)

Pınarbaşı

Halit Sarımeşe (MHP)

Seydiler

Mehmet Şahin (AKP)

Taşköprü

Hasana Altan (AKP)

Tosya

Sait Gülabacı (AKP)

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR

Mehmet Özhaseki (AKP)

Akkışla

Ahmet Tuncel (AKP)

Bünyan

Ahmet Yaşar Toktaş (AKP)

Develi

Recep Özkan (AKP)

Felahiye

İsmet Gürsel Kısır (CHP)

Hacılar

Ahmet Herdem (AKP)

İncesi

Zekireya Karayol (AKP)

Pınarbaşı

Servet Mucuk (AKP)

Sarız

Hasan Aktürk (AKP)

Özvatan

Nurettin Almak (AKP)

Tomarza

Yusuf teke (AKP)

Yahyalı

Yakup Tezcan (AKP)

Yeşilhisar

Abdülkadir Akdeniz (AKP)

KIRKLARELİ

Yılmaz Şeşen (CHP)

Kofçaz

Nihat Öztürk (CHP)

Pehlivanköy

Hüseyin Açıkel (AKP)

Vize

Selçuk Yılmaz (DYP)

KIRŞEHİR

Halim Çakır (AKP)

Akçakent

Bilgin Dağ (AKP)

Çiçekdağı

Cahit İşler (AKP)

Boztepe

İbrahim Öz (MHP)

Kaman

Turgut Aslan (AKP)

Mucur

Atılgan Yılmaz (AKP)

KOCAELİ (İZMİT BÜYÜKŞEHİR)

İbrahim Karaosmanoğlu (AKP)

Kandıra

Musafa Öğren (CHP)

KONYA BÜYÜKŞEHİR

Tahir Akyürek (AKP)

Altınekin

Sırrı Ezdemir (AKP)

Çumra

Nasır Ersöz (AKP)

Derebucak

Mustafa Taşdere (MHP)

Güneysınır

Zeynel Abidin Şanlı (AKP)

Hadim

Yılmaz Çetin (CHP)

Halkapınar

Hüseyin Mülazımoğlu (AKP)

Seydişehir

İbrahim Halıcı (AKP)

Kadınhanı

Mustafa Koyuncu (AKP)

Taşkent

Abdülbaki Acet (AKP)

Yalıhüyük

İbrahim Yıldız (SP)

Yunak

Hasan Ürün (AKP)

KÜTAHYA

Mustafa İça (AKP)

Aslanapa

Asaf Akar (AKP)

Domaniç

Yakup Yardımcı (AKP)

Dumlupınar

Derviş Kavak (AKP)

Emet

Cemal Öztürk (AKP)

Hisarcık

Nihat Helvacı (AKP)

Pazarlar

Ahmet Torun (AKP)

Simav

Rıza Özdemir (AKP)

Tavşanlı

Ali İhsan Çakır (AKP)

MALATYA

H.Cemal Akın (AKP)

Akçadağ

İbrahim Koşar (AKP)

Arguvan

Mehmet Kızılay (ANAP)

Darende

Memduh Önal (AKP)

Kuluncak

Muharrem Yıldız (CHP)

MANİSA

Bülent Kar (AKP)

Alaşehir

Kadir Daş (MHP)

Gördes

İbrahim Emre (MHP)

Kırkağaç

Rıza Kayadipli (DYP)

Köprübaşı

Ahmet Kışla (AKP)

KAHRAMANMARAŞ

Mustafa Poyraz (AKP)

Çağlayancerit

Mehmet Yıldızlı (AKP)

Afşin

İrfan Gedikbaşı (AKP)

MARDİN

Metin Pamukçu (SP)

Derik

Ramazan Kapar (SHP)

Midyat

Şeyhmus Nasıroğlu (DYP)

Savur

Eşref Ayaz (DYP)

Yeşilli

Enver Sağlam (AKP)

MUĞLA

Osman Gürün (CHP)

Bodrum

Mazlum Ağan (CHP)

Dalaman

Beyhan Korkut (AKP)

Datça

Erol Karakullukçu (CHP)

Ula

Ümit Karaaslan (CHP)

MUŞ

Necmettin Dede (AKP)

NEVŞEHİR

Hasan Ünver (AKP)

Acıgöl

İsmail Çavuşoğlu (AKP)

Avanos

Mustafa Körükçü (AKP)

Gülşehir

Ahmet Erol Ünlüsoy (MHP)

Hacıbektaş

Alirıza Selman Pakoğlu (Bağımsız)

Kozaklı

Erdoğan Çelik (AKP)

Ürgüp

Bekir Ödemiş (CHP)

NİĞDE

Mümin İnan (MHP)

Altunhisar

Erdal Sarı (AKP)

ORDU

Seyit Torun (DSP)

Akkuş

Lütfi Esin (AKP)

Çamaş

Mahmut Ayparçası (AKP)

Fatsa

Hüseyin Anlayan (AKP)

Mesudiye

Ahmet Baki Yılmaz (CHP)

Perşembe

Selami Çakçı (AKP)

Ünye

Ahmet Arpacıoğlu (AKP)

RİZE

Halil Bakırcı (AKP)

Çamlıhemşin

Yaşar Metin Kesimal (AKP)

Derepazarı

Şaban Kalça (AKP)

Fındıklı

Adnan Özbalaban (AKP)

Güneysu

Ahmet Minder (AKP)

Hemşin

Başar Cumbur (CHP)

İkizdere

Hasan Kösoğlu (AKP)

İyidere

Ahmet Mete (AKP)

Pazar

Hikmet Hatırnaz (CHP)

SAKARYA (ADAPAZARI BÜYÜKŞEHİR)

Aziz Duran (AKP)

Karasu

Ahmet Genç (AKP)

Kaynarca

Tuncay Aydın (DYP)

Kocaali

Zeynal Dal (DYP)

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR

Yusuf Ziya Yılmaz (AKP)

Bafra

Şükrü Neiş (AKP)

Salıpazarı

Hasan Düzenli (MHP)

SİİRT

Mervan Gül (AKP)

Aydınlar

Muhsin Çelebi (DYP)

Baykan

Mehmet Ali Erol (DYP)

Eruh

Abdülhamit Nas (AKP)

Kurtalan

Murat Ceylan (SHP)

Pervari

Abdurrahman Dündar (AKP)

Şirvan

Necat Çellek (AKP)

SİNOP

Baki Ergül (CHP)

Ayancık

Ayhan Ergün (AKP)

Erfelek

İbrahim Felek (AKP)

Gerze

Recai Kuruoğlu (DYP)

SİVAS

Sami Aydın (AKP)

Altınyayla

Zeki Tunç (AKP)

Doğanşar

Necdet Oktay Karaman (AKP)

Gölova

Nail Akdoğan (AKP)

Gürün

Mehmet Aktaş (BBP)

İmranlı

Vedat Yüksel (AKP)

Kangal

Tahsin Arslan (AKP)

Suşehri

Şaban Coşkun (AKP)

TEKİRDAĞ

Ahmet Aygün (AKP)

Şarköy

Can Gürsoy (AKP)

Hayrabolu

Şener Çelikayar (AKP)

Marmaraereğlisi

İbrahim Uyan (DYP)

TOKAT

Adnan Çiçek (AKP)

TRABZON

Mehmet Volkan Canalioğlu (CHP)

Arsin

Erdem Şen (AKP)

Beşikdüzü

Mehmet Kalay (MHP)

Köprübaşı

Ali Rıza Hacıefendioğlu (AKP)

TUNCELİ

Songul Erol Abdil (SHP)

Çemişgezek

Metin Levent Yıldız (AKP)

Pertek

Kenan Çetin (CHP)

ŞANLIURFA

Eşref Fakıbaba (AKP)

Birecik

Abdülkadir Yüksel (DYP)

Halfeti

Mahmut Özdemir (CHP)

Harran

İbrahim Özyavuz (AKP)

UŞAK

Mesut Apaydın (AKP)

Banaz

Tahsin Erdem (CHP)

Sivaslı

Dursun Poyraz (CHP)

VAN

Burhan Yenigün (AKP)

Bahçesaray

Naci Orhan (AKP)

Başkale

Ejder Yağızer (AKP)

Çaldıran

Ferman Yıldırım (DYP)

Çatak

Münir Bozdemir (AKP)

Edrremit

Hecer Bayram (AKP)

Gevaş

Nazmi Sezer (AKP)

Gürpınar

Fuat Yaşar Atan (DYP)

Saray

Sıracettin Bilmez (AKP)

YOZGAT

Yusuf Başer (AKP)

Akdağmadeni

Suphi Daşdan (AKP)

Aydıncık

Ahmet Demirel (DYP)

Çandır

Mustafa Orhan Bulucu (CHP)

Çayıralan

Yusuf Coşan (AKP)

Çekerek

Mustafa Demirbaş (AKP)

Kadışehri

Musafa Karadavut (AKP)

ZONGULDAK

Secaattin Gonca (AKP)

Devrek

Özcan Ulupınar (AKP)

AKSARAY

Nevzat Palta (AKP)

Ağaçören

Fırat Salman (AKP)

Ortaköy

Mahmut Ütük (AKP)

Sarıyahşi

Ahmet Çelik (MHP)

BAYBURT

Bekir Çetin (AKP)

KARAMAN

Ali Kantürk (AKP)

Başyayla

Mustafa Kara (MHP)

Kazımkarabekir

Muharrem Fevzi Sarı (MHP)

KIRIKKALE

Veli Korkmaz (AKP)

Bahşili

Halil İbrahim Bişkin (AKP)

Balışeyh

Cehti Pehlivanlı (AKP)

Çelebi

Mahmut Koç (AKP)

Delice

Ekrem Karakaya (AKP)

Karakeçili

Hüseyin Avni Albayrak (SP)

Sulakyurt

Ali Şahin (AKP)

BATMAN

Hüseyin Kalkan (SHP)

Beşiri

Burhan Kurhan (SHP)

Kozluk

Hikmet Bahşi (AKP)

BARTIN

Muhammet Rıza Yalçınkaya (DSP)

Kurucaşile

Hüseyin Sevim (CHP)

ARDAHAN

Mikail Kayatürk (Bağ.)

Damal

Gülcemal Fidan (CHP)

Göle

Sabri Muratoğlu (AKP)

IĞDIR

Nurettin Aras (MHP)

YALOVA

Barbaros H. Binicioğlu (AKP)

KARABÜK

Hüseyin Erer (AKP)

Eflani

İbrahim Ertuğrul (SP)

Ovacık

Orhan Kaya (AKP)

Yenice

Mustafa Akay (CHP)

KİLİS

M.Abdi Bulut (AKP)

Musabeyli

Ayhan Yılmaz (DYP)

OSMANİYE

Davut Çuhadar (AKP)

Toprakkale

Hasan Akşit (Bağ.)

DÜZCE

Mehmet Keleş (AKP)

Cumayeri

Mustafa Kolğlu (AKP)

Çilimli

Mehmet Acar (AKP)

Gölyaka

Nihat Çelik (AKP)

Gümüşova

Muharrem Tozan (AKP)

Kaynaşlı

Eftal Altındal ((AKP)

Yığılıca

Ali Kemal Sezgin (AKP)

ŞIRNAK

Ahmet Ertak (SHP)

Güçlükonak

Bahattin Aktuğ (DYP)

İdil

Resul Sadak (SHP)
False