GeriGündem AK Parti'li başkandan şok tweet
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  354
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AK Parti'li başkandan şok tweet

AK Parti'li başkandan şok tweet
refid:23422919 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

AK Parti İnebolu Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklama sonrası istifa ettiğini açıkladı.

KASTAMONU Kastamonu’nun İnebolu ilçesi AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu (30), Taksim Gezi Parkı olayları nedeniyle eylemcilere twitterdan tepki göstererek, “Taksim Gezi Parkı’ndan sonra Anıtkabir'i de yıkarız elhamdülillah” dedi.    

AK Parti İnebolu Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu’nun Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemcilere yönelik sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından yaptığı bu açıklama ise, kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Başkan Küpoğlu, istifa ettiğini açıkladı.

AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, parti binasında bir araya gelerek, konuyu görüştü. AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, toplantı ardından yaptığı açıklamada, Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu'nun partideki görevi ve parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu. Küpoğlu'nun Tiwitter'da paylaştığı ifadelerin parti teşkilatının görüş ve düşünceleriyle hiçbir şekilde bağdaşmadığını ifade eden Karamehmetoğlu, şu açıklamayı yaptı:

‘DOKUNSANIZ AĞLAYACAK DURUMDA’

AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, konu ile ilgili hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, atılan mesajı tasvip etmediklerini, üzgün olduklarını vurgulayarak şunları kaydetti: “Böyle bir mesajı kabul etmemiz tasvip etmemiz mümkün değil. AK Parti ile de bağdaşır bir mesaj değil. Çok üzgünüz. Twitter’ı çok sık kullanan bir arkadaşımızdı. Zaman zaman, karşıt görüşlülerle Twitter’de tartışıyordu. Cumartesi akşamı paylaşmış. Biz hemen o akşam saat 23.00’de olağanüstü toplandık ve gereğini yaptık. Bizim yetkimiz dâhilinde olan, üyeliğini düşürme ve görevden almadır. Bunları da yaptık. Genel Merkez de konu ile ilgilendi. İl yönetimini aramışlar, il yönetimi de bizi aradı. Ki biz o süreçte gereğini yapmıştık. Kendisi de çok üzgün ve pişman dokunsanız ağlayacak durumda.”

‘BÖYLE YAZDIYSA KÖTÜ’
Ferhat Küpoğlu’nun babası İlyas Küpoğlu, konu ile ilgili detaylı bilgisi olmadığını ancak “Böyle bir şey yazdıysa kötü bir şey” demekle yetindi.

"1 Haziran tarihinde İnebolu AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Ferhat Küpoğlu'nun şahsına ait sosyal medya hesaplarından paylaşmış olduğu fikir ve ifadeler, parti teşkilatımızın görüşü ve düşünceleri ile hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır. Ülkemizin son günlerde bulunmuş olduğu kritik günlerden dolayı ülke genelinde sosyal medya aracılığıyla tahrik edici eylem ve açıklamalara karşılık verilen ve diğer siyasi görüş sahiplerinin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sosyal medyada paylaşmış oldukları, Müslümanlığa ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ferdine yakışmayan sözlerin sonucunda Hasan Ferhat Küpoğlu'nun vermiş olduğu talihsiz bir cevaptır. Kaldı ki, partimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu ilkeler doğrultusunda yoluna devam etmektedir. İnebolu AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve üyesi olan Hasan Ferhat Küpoğlu, 01.06.2013 tarihinde gece 23.00 sularında yapılan olağanüstü yapılan yönetim kurulu toplantımızda bulunduğu görevden ve parti üyeliğinden istifasını sunmuştur. Tüm kamuoyuna duyurulur."

KÜPOĞLU: YANLIŞ ANLAŞILDIM

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden ve parti üyeliğinden istifa eden Ferhat Küpoğlu, kamuoyundan özür dileyerek yanlış anlaşıldığını öne sürdü. Küpoğlu, Taksim Gezi Parkı olayları nedeniyle eylemcilere Twitter hesabından tepki göstererek, 'Taksim Gezi Parkı'ndan sonra Anıtkabir'i de yıkarız Elhamdülillah' diye yazdığını, fakat bunu başka bir kişinin hesabından yanlışlıkla kopyala yapıştır yöntemiyle yaptığını söyledi.

 Taksim Gezi Parkı eylemcilerine yönelik sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı bu açıklamanın kamuoyunda büyük tepkiye neden olması üzerine istifa ettiğini söyleyen Küpoğlu'nun AK Parti İlçe Teşkilatı Facebook sayfasından şu açıklamayı yaptı:
"Kamuoyu'nun bilmesini isterim ki; sosyal medyada şahsi Twitter hesabımdan yanlışlıkla yazmış olduğum yazılar amacını aşmış olup, tarafımı hedef göstermektedir. Olayın aslı şu şekilde gerçekleşmiştir. 01.06.2013 tarihinde 'Taksim Gezi Parkı' olaylarıyla ortaya çıkan sosyal medya yazışmalarında T.C. Başbakanı ve Ak Parti Genel Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'a saygısızlığa varan yorumlar yapılmıştır. Ben de 'Oyuna Gelme Türkiyem' başlığını gündemin birinci sırasına taşımak isterken bir çok yorumu kopyala yapıştır yaparak tweet atıyordum. Bu arada bir kişinin 'Siz bu zihniyetle Anıtkabir'i de yıkarsınız' cümlesine karşılık olarak başka bir kişinin 'Gezi Parkı'nın ardından Anıtkabir'i de yıkarsak Elhamdülillah' cevabını gördüm. Ben de kopyala yapıştır yapmaya devam ederken, yanlışlıkla bu yazıyı da sayfamda yayınlamışım. Yapmış olduğum bu hatanın arkadaşlarımın uyarısıyla yaklaşık 20 dakika sonra farkına vardım ve sayfamdan yazıyı hemen kaldırdım. Bizler Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleriyle çizmiş olduğu yoldan ilerlemekteyiz. Her ne kadar yanlış anlaşılsam da Atamızın izinde yürümeye devam edeceğim. Her ne sebeple olursa olsun yanlışlıkla yapmış olduğum bu yorumdan dolayı tüm Türkiye'den ve kamuoyundan özür dilerim.''

AK Partili başkandan şok tweet

  

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle