GeriGündem Ailelerin teslim almadığı canlı bombalar defnedildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ailelerin teslim almadığı canlı bombalar defnedildi

Ailelerin teslim almadığı canlı bombalar defnedildi

Polis operasyonunda kendini patlatan DEAŞ'ın sözde Gaziantep sorumlusu Mehmet Kadir Cebael ile Suriyeli canlı bomba Muhammed Şerif, aileleri cenazeyi kabul etmeyince kimsesizler mezarlığına defnedildi.

Gaziantep'te 16 Ekim 2016'da Alevi Kültür Dernekleri'ne terör saldırısı olacağı yönündeki istihbarati bilgiler üzerine operasyon yapan polis ekipleri, yaklaşık 45 dakika arayla iki ayrı hücre evine operasyon düzenlemiş, operasyonlarda DEAŞ'in sözde Gaziantep sorumlusu Mehmet Kadir Cebael ile Suriyeli Muhammed Şerif kendini patlatmıştı. Operasyonda 3 polis şehit olurken, 9'u polis 13 kişi yaralanmış, bir canlı bomba da sağ olarak ele geçirilmişti. Patlamada ölen canlı bombalar, alınan DNA örneklerinin ardından kimlikleri belirlenerek ailelerine teşhis ettirilmişti.

Canlı bombalar Mehmet Kadir Cebael ve Muhammed Şerif'in aileleri cenazeleri kabul etmeyince 15 günlük yasal süreç beklenmeye başlandı. Cenazeler kimsenin sahip çıkmaması üzerine yasal süre dolduktan sonra savcılık talimatı ile defnedildi. Cebael ve Şerif'in cenazeleri, Gaziantep Yeşilkent Mezarlığı'ndaki kimsesizler mezarına görevliler tarafından defnedildi.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False