Aileler soruyor: Kim bu asit atan psikopat

Aileler soruyor: Kim bu asit atan psikopat

İstanbul’daki ünlü Develi Restoran’da çocuklara yönelik gerçekleşen asitli saldırı herkesi şoke etti. Saldırıyı yapan kişinin henüz yakalanamaması ise anne babaları tedirgin ederken akıllara çok sayıda soru getirdi.

Haberin Devamı

İstanbul’un en ünlü restoranlarından Develi’de geçen cumartesi gerçekleştiği belirtilen saldırı herkeste şok etkisi yarattı.

Geçtiğimiz cumartesi meydana geldiği öne sürülen olayda çocukların oyun alanına giren bir kişi yanında getirdiği asidi çocukların üzerine döktü. Alçakça gerçekleşen saldırıda çok sayıda çocuk zarar gördü.

3,5 yaşındaki bir çocukta 3. derece yanıklar oluştu, gözünde görme kaybı  oluştu.Olayın tanıkları dehşet içinde kaldı. Korkunç olay anne-babaları endişelendirdi. Bu olayın ardından akıllara çok sayıda soru geldi:

1) Geçen cumartesi ünlü restorana yemeğe gelen müşteriler, çocuklarını oyun odasına bırakmıştı. Eşkali belirlenen erkek saldırgan odaya girip asit olduğu iddia edilen sıvıyı çocukların üstüne saçtı ve ardından olay yerinden kaçtı. Oyun odasından sorumlu restoran görevlisi buna nasıl izin verdi?

2) İşletmenin 120 kamerasının birden bakıma alınması kabul edilebilir bir durum mu?

3) Saldırgan kimdi, amacı neydi? Günlerdir neden yakalanamadı?

4)Olay aydınlatılsa bile yaralanan çocuklar bu travmayı nasıl atlatacak?

Haberle ilgili daha fazlası: