GeriGündem Ahmet Akça kimdir, nereli? Ankara yeni başsavcısı Ahmet Akça'nın biyografisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ahmet Akça kimdir, nereli? Ankara yeni başsavcısı Ahmet Akça'nın biyografisi

Ahmet Akça kimdir, nereli? Ankara yeni başsavcısı Ahmet Akça'nın biyografisi

Ahmet Akça’nın biyografisi araştırılmaya başlandı. Son dakika haberine göre HSK kararnamesiyle, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Ahmet Akça atandı. İşte 1973 yılında Ankara’da dünyaya gelen Ahmet Akça hakkında bilgiler

Ahmet Akça ile ilgili son dakika haberinin ardından araştırmalar hızlandı. HSK kararnamesiyle, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına Ahmet Akça atandı. Akça, 1991 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1995 yılında mezun olmuştur.

AHMET AKÇA KİMDİR?

1973 Yılında Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı.

1991 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1995 yılında mezun oldu.

Bir yıllık avukatlık stajının ardından 1997 yılında Hakim adaylığına başladı. 1999 Yılı Temmuz ayında Tavşanlı Cumhuriyet Savcısı olarak göreve başlayan Akça sırasıyla; Reşadiye, Batman, Karaman, Şişli ve İstanbul Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulundu. 2012 Yılında Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olarak atandı. Dört yıllık bir görevin sonunda Haziran 2016 Kararnamesi ile Ankara Cumhuriyet Savcısı olarak atandı. Ekim 2017 Kararnamesi ile Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevine atandı ve görev yaptı.

25/07/2018 Tarihli HSK Kararnamesi ile Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Ahmet Akça evli ve iki çocuk babasıdır.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False