Ağrı ve Kars iftar vakti 2020: Ağrı-Kars imsakiyesine göre sahur ve iftar saatleri

Ağrı ve Kars iftar vakti 2020: Ağrı-Kars imsakiyesine göre sahur ve iftar saatleri

Ağrı ve Kars iftar vakti, ilk orucunu tutan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Kardeşlik ikliminin dört bir yanı sardığı, birlik ve beraberliğin arttığı, bolca ibadet edilen on bir ayın sultanı ramazan ayı idrak edilemeye başlandı. Müslümanlar ilk oruç için sahura kalktıktan sonra iftar saatini beklemeye başladılar. İşte Ramazan imsakiyesine göre Ağrı ve Kars iftar, imsak, sahur vakitleri…

Haberin Devamı

Ağrı ve Kars İmsakiyesi içerisinde iftar ve sahur vakitleri açıklandı. Ağrı-Kars iftar ve akşam ezanı saat kaçta? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan takvime göre ramazan ayı nisan ve mayıs aylarında idrak edilecek. Ramazan ayı boyunca farz olan oruç ibadeti yerine getirilecek. İlk orucu tutan vatandaşlar sahur ve iftar saatlerine yoğun ilgi gösteriyorlar. İşte Diyanet İmsakiyesine göre sahur ve iftar vakitleri

İL İL İFTAR VE SAHUR VAKİTLERİ- TIKLAYINIZ

AĞRI İFTAR VE SAHUR VAKTİ SAAT KAÇTA?

Ağrı'da ilk iftar 19:02'de olacak. 25 Nisan'da imsak vakti 03:36 olacak.

Ağrı ve Kars iftar vakti 2020: Ağrı-Kars imsakiyesine göre sahur ve iftar saatleri

KARS İFTAR VE SAHUR VAKTİ SAAT KAÇTA?

Kars'ta ilk iftar 19:03'de olacak. 25 Nisan'da imsak vakti 03:32 olacak.

EN UZUN ORUÇ NEREDE TUTULACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Astronom Doç. Dr. Ümit Ertem, Türkiye genelinde ramazanın birinci günü ilk imsakın Iğdır'da saat 03.33'te yapılacağını, ilk orucun ise saat 18.55'te Hakkari'de açılacağını bildirdi.

Ramazanın ilk günü son imsakın İzmir'de 04.46'da başlayacağını ve son iftarın saat 20.11'de Edirne'de yapılacağını kaydeden Ertem, "Buna göre ramazanın birinci günü için Sinoplu vatandaşlar 15 saat 37 dakika oruçlu kalarak en uzun orucu, Hatay ise 15 saat 7 dakikayla en kısa orucu tutacak." diye konuştu.

Haberin Devamı

Ertem, ramazanın son günü ise ilk imsakın yine Ardahan'da saat 02.46'da, son imsakın Muğla'da saat 04.06'da başlayacağını, ilk iftarın Hakkari'de saat 19.21'de, son iftarın ise Edirne'de saat 20.41'de yapılacağını belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

"Ramazanın son günü Sinop'ta 16 saat 58 dakika oruç müddetiyle yine en uzun oruç tutulacak. Hatay ise 16 saat 9 dakikayla en kısa orucu tutacak. Dünya üzerinde baktığımız zaman ise ramazan ayının ilk günü Gabon'un Libreville şehrinde 13 saat 26 dakika, kuzeyde Norveç'in Tromso şehrinde ise 17 saat 56 dakika oruç tutulacak."