Ağaçların yerine ‘Erguvan’ garajı

Güncelleme Tarihi:

Ağaçların yerine ‘Erguvan’ garajı
Oluşturulma Tarihi: Kasım 30, 2011 00:00

İBB iştiraklerinden İstanbul Otobüs İşletmeleri’nin 15 yıllığına açtığı ihale sonucu sefere konulan 250 yeni otobüsün park yeri olarak, Haliç Düzenleme Projesi içinde yer alan Eyüp, Alibeyköy’deki 160 dönümlük ağaçlık alan belirlendi. İBB Meclis kararıyla, 10 yıl süreyle İstanbul Otobüs AŞ’ye devredilen, Eyüp Alibeyköy’de yaklaşık 160 dönümlük arazi “otobüs garajı” olacak. Tamamı Büyükşehir belediyesine ait olan ve içinde yüzlerce ağacın bulunduğu alan, Erguvan otoparkına dönüştürülüp, yeşil örtü yerini “Erguvan” rengine bırakacak.
CHP adına projeye karşı çıkan İBB Meclis Üyesi Hasan Fazıl Afacan, Meclis’e fotoğraflarla birlikte sunduğu sözlü önergede, Eyüp’te Erguvan otobüslerine garaj yapılması amacıyla tahsis edilen arazide ağaç katliamı yapıldığını ileri sürdü.

Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı’ndan ağaçların kesilmesiyle ilgili açıklama yaptı: “Anılan yerin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce, halkın kullanımına açılması için yapılacak olan Park, Meydan, Durak ve Mesire Alanı gibi düzenlemeler için halen süren ağaç söküm dönemi içerisinde ağaç seyreltimi/aralaması yapılmaktadır.”
Haberle ilgili daha fazlası: