GeriGündem Afganistan'da kanlı gün: 49 ölü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Afganistan'da kanlı gün: 49 ölü

Afganistan'da kanlı gün: 49 ölü
refid:20944655 ilişkili resim dosyası

Afganistan'da ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın yaptığı ziyaretin ardından peş peşe bombalar patladı. NATO askerlerini ve sivilleri hedef alan saldırılarda toplam 49 kişi öldü, 13 kişi de yaralandı.

Afganistan'ın doğusunda 6 askerinin öldüğünü açıklayan NATO kısa bir süre sonra da bu kez ülkenin güneyinde 2 askerinin bombalı saldırıda yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Kandahar Valiliği Sözcüsü Ahmed Cavid Faysal ise Pakistan sınırındaki Argistan bölgesinde üç ayrı bombalı saldırı düzenlendiğini ve 16 kişinin öldüğünü, 10 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Helmand Valiliği Sözcüsü Davut Ahmedi de Taliban militanlarının Musa Kala bölgesinde bir kontrol noktasına erken saatlerde saldırı düzenlediğini açıkladı.

Ahmedi polis aracının geçtiği sırada yol kenarına yerleştirilmiş bir bombanın infilak ettiğini ve olayda 5 polisin yaşamını yitirdiğini söyledi.

Ahmedi, kontrol noktasında 4 saat kadar süren çatışmada ise 20 Taliban  militanının öldürüldüğünü, 3 polisin yaralandığını kaydetti.

Afganistan'ı, ülkesinin en yeni “NATO üyesi olmayan önemli ortağı” ilan ettiğini duyurmuştu. Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai ile görüşen Clinton "Güvenlik durumu şimdi daha istikrarlı. Afgan güçleri kendi kapasitesini geliştiriyor" demişti.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False