GeriGündem Adliyede “Vadi“ önlemi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adliyede “Vadi“ önlemi

Adliyede “Vadi“ önlemi
refid:14369796 ilişkili resim dosyası

Kurtlar Vadisi’nin yapımcısı Pana Film ile Akdaş şirketler grubu arasında reklam sözleşmesi davalık oldu.

Sözleşme nedeniyle Akdaş Şirketler Grubu’nun Pana Film’e verdiği 782 bin TL’lik çekin karşılıksız olarak keşide edildiği iddiasıyla açılan ve görevsizlik kararı verilen kamu davası, Kadıköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde nitelikli dolandırıcılık iddiasıyla tekrar başladı. Dizinin Polat Alemdar’ı Necati Şaşmaz’da dün tanık olarak dinlendi.
Davanın dün yapılan duruşmasında sanık Akdaş Şirketler Grubu Av. Gökhan Gültekin ile Pana Film’in Av. Faruk Çetinkaya hazır bulundu. Kadıköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlayan davanın duruşmasında tanık olarak ünlü oyuncu Necati Şaşmaz dinlendi.

”OYUNCU OLARAK YERALDIM”

Necati Şaşmaz ifadesinde Akdaş Şirketi ile yapılan sözleşme gereği reklam filmi ve kataloglarda oyuncu olarak oynadığını katalog çekimlerinden sadece 2 çekin ödendiğini söyledi. Şaşmaz, “Reklam ve katalog çekimlerinde sözleşmeden sonra oyuncu olarak yer aldım. Ancak yapılan sözleşme gereği sadece 2 çekin parası ödendi. Diğer çek ödenmedi. Bunun dışında olayla ilgili bilgim yok“dedi. Duruşma diğer tanıkların dinlenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

Pana Film Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Canpolat ve Pana Film Genel Müdürü Saadettin Namoğlu, Akdaş Şirketler Grubu’ndan aldıkları 782 bin TL tutarında 5 adet çek karşılıksız çıkınca suç duyurusunda bulunmuştu. Akdaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akdaş hakkında karşılıksız çek keşide etmek suçundan bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açıldı. 19 Kasım 2008 tarihinde Kadıköy 6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada nitelikli dolandırıcılık suçu işlendiği gerekçesiyle dosya Kadıköy 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gönderilmişti.

ADLİYEDE POLAT ALARMI

Kadıköy Adliyesi’ne gazetecilere görüntü vermemek için arka kapıdan mahkemeye giren Necati Şaşmaz, ifade verdikten sonra polis ve koruma eşliğinde yine tutukların çıkarıldığı arka kapıdan çıkarıldı. Şaşmaz siyah renkli araca binerek hızla uzaklaştı. Adliyede ünlü oyuncu Şaşmaz’a ilgi büyük oldu.  

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False