Adli Tıp Kurumu personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte sözleşmeli personel alımı başvuru ekranı ve şartları

Güncelleme Tarihi:

Adli Tıp Kurumu personel alımı başvurusu nasıl yapılacak İşte sözleşmeli personel alımı başvuru ekranı ve şartları
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 20, 2022 00:16

Adli Tıp Kurumu 221 personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana göre sözlü sınav sonucuna göre sözleşmeli personel istihdam edilecek. Başvuru şartları arasında adayların 2020 yılı KPSS’ye giren ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan almış olma koşulu aranacak. Adaylar 18 Temmuz'da başlayan başvurularını e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı üzerinden gerçekleştirebilecekler. Peki, Adli Tıp Kurumu personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte sözleşmeli personel alımı başvuru tarihleri ve şartları hakkında bilgiler.

Haberin Devamı

Adli Tıp Kurumu sözleşmeli personel alımı başvuruları devam ediyor. 221 personel alacak olan Adli Tıp Kurumu başvuruları 18 Temmuz tarihinde başlattı. Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu, büro personeli, destek personeli, laborant, hemşire, sağlık teknikeri gibi kadrolar için yapılacak olan Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuruları 29 Temmuz'da sona erecek.

ADLİ TIP KURUMU PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN?

Başvurular 18 Temmuz 2022 günü saat 10:00'da başlayıp, 29 Temmuz Cuma günü saat 23:59 itibarıyla sona erecektir.

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu Başkanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde başvuru tarih aralığında aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak yapacaklardır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar her bir kadro için yalnızca bir başvuru yapabileceklerdir.

Haberin Devamı

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

b) Son başvuru günü olan 29 Temmuz 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.) Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile İnfaz ve Koruma Memuru pozisyonu için merkezi sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

Haberin Devamı

e) Kamu haklarından mahrum olmamak,

f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak pozisyon için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.

g) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!