Adil Öksüz’ün ‘SIR’ plakalı aracı ortaya çıktı

Adil Öksüz’ün ‘SIR’ plakalı aracı ortaya çıktı

DARBE girişiminin sabahında Akıncı Hava Üssü’nde el konulan FETÖ’nün ’Hava Kuvvetleri imamı’ Adil Öksüz’e ait 34 SIR 49 plakalı otomobili Sakarya’nın Akyazı İlçesi’nde doktor olan kayınpederinin evinin garajında bulundu. Otomobil yapılan aramanın ardından yediemin otoparkına çekildi.

Haberin Devamı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Hava Üssü’nde yakalanan Adil Öksüz, adliyede çıkartıldığı mahkemede 21 dakika içerisinde salıverilerek kayıplara karıştı.

Salıverildiği günden bu yana her yerde aranan Öksüz, sırra kadem basarken plakasıyla dikkat çeken aracı Sakarya’nın Akyazı İlçesi'nde kayınpederinin evinin garajında ortaya çıktı.

 

Serbest kaldıktan sonra Akyazı’ya geldi

Darbe girişiminden sonra başlatılan adli soruşturmalar çerçevesinde hakkında yakalama kararı çıkartılan akademisyen Adil Öksüz’ün salıverildikten sonra aracıyla Akyazı İlçesi'nde kayınpederinin evine geldiği, aracını bırakarak buradan ayrıldığı öğrenildi.  

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Adil Öksüz’ü ararken kayınpederi Dr. Cevat Yıldırım’ın evinde arama yapıldı.

Polis, Adil Öksüz’ün 34 SIR 49 plakalı otomobilini kayınpederinin evinin garajında buldu. 

Haberin Devamı

Otomobilde arama yapılmasının ardından, araç çekici ile yediemin otoparkına çekildi. Polis, Adil Öksüz’ün kayınpederinin ev, yayla evi ve işyerlerinde arama yaparken, Öksüz’ün aracını burada bıraktıktan sonra kaçtığı belirlendi.

Adil Öksüz’ün ‘SIR’ plakalı aracı ortaya çıktı

Haberle ilgili daha fazlası: