GeriGündem Adaylıktan çekildi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  37
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adaylıktan çekildi

Adaylıktan çekildi
refid:17607458 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İbrahim Tatlıses genel seçimlerde bağımsız adaylıktan çekildi.

AK Parti’den aday adayı olan, ancak aday gösterilmeyince, Şanlıurfa’dan bağımsız milletvekili adayı olan ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek adaylıktan vazgeçtiğini açıkladı.

Ünlü sanatçının adaylık başvurusunu yapan avukatı Ahmet Türkmen, "İbrahim Bey, sağlık sorunlarından dolayı adaylıktan çekildi" derken, Şanlıurfalı sanatçı Tatlıses ise, adaylıktan vazgeçme gerekçesini ’Kamuoyuna duyuru’ başlığıyla altında bir internet sitesi aracılığı ile duyurdu. Tatlıses’in, magazinoteli.com adlı internet sitesinden duyurduğu açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Sağlık nedenlerimden dolayı ülkeme ve memleketime milletvekili olarak gerekli hizmeti verebileceğimden emin olmadığımdan dolayı milletvekili adaylığımdan geri çekiliyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak sağlığıma kavuştuktan sonra ülkeme ve milletime gerekli hizmeti vereceğime namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum. Başıma gelen bu menfur saldırıdan dolayı beni yalnız bırakmayan Sayın Başbakanımıza sonsuz saygılarımı ve teşekkürlerimi sunar, önümüzdeki milletvekili seçimlerinde kendisine başarılar dilerim. Beni yalnız bırakmayan, her zaman bana sahip çıkan, benden dualarını esirgemeyen sevenlerime ve saygı değer Şanlıurfalı hemşerilerime sonsuz teşekkür eder, saygılarımı sunarım."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle