GeriGündem Aday göstermedikleriyle yemek yedi, 15 önemli isim davete gelmedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aday göstermedikleriyle yemek yedi, 15 önemli isim davete gelmedi

Aday göstermedikleriyle yemek yedi, 15 önemli isim davete gelmedi
refid:17619506 ilişkili resim dosyası

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimleri için aday listesinde yer alamayan AK Parti milletvekilleriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Aday gösterilmeyen vekillerden Dengir Mir Mehmet Fırat da dahil 15 milletvekili yemeğe katılmadı.

İŞTE YEMEĞE KATILAN VEKİLLER / Foto Galeri

DENGİR MİR MEHMET FIRAT VE VELİ SEYDA DAHİL 15 MİLLETVEKİLİ KATILMADI

Yemeğe, 12 Haziran genel seçimlerinde liste dışı kalan ve kendi istekleriyle aday olmayan 187 milletvekili davet edildi. Yemeğe aralarında Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ve Şırnak Milletvekili Veli Seyda’nın da olduğu 15 milletvekili katılmadı. Yaklaşık 170 milletvekilinin katıldığı toplantıda Başbakan Erdoğan bir konuşma yaptı. Erdoğan'ın, milletvekillerine yasama yılı içerisinde partide ve Meclis’te verdikleri her türlü katkı için teşekkür ettiği ve “gelecek dönemle ilgili ümidi besleyecek bir konuşma yaptığı” ifade edildi.

Erdoğan'ın Güneydoğu illerinden ve özellikle Diyarbakır’dan gösterilen adayların bölgede zayıf olduğu eleştirilerine tepki gösterdiği de belirtildi.

NEDİR BU DİYARBAKIR MESELESİ?

Erdoğan’ın toplantıda Diyarbakır adaylarına yönelik eleştirilere karşı Diyarbakır’dan gösterdiği milletvekili adaylarını savunarak, “Nedir bu Diyarbakır meselesi? Listeye giren adaylar önemli insanlar. Listeleri hazırlarken kriterlerimizi dikkate aldık. Tek tek inceledik. Güneydoğu Diyarbakır’dan ibaret değil. Erzincan, Elazığ, Gaziantep, Mardin... Bunlar da bölge illeri ve hepsi çok önemli” dediği öğrenildi.

MİLLETVEKİLLERİ SÖZ ALDI

Bu arada Erdoğan, yemekli toplantıya katılan milletvekillerine söz de verdi. Toplantıda Adıyaman Milletvekili Hüsrev Kutlu, Şanlıurfa Milletvekili Ramazan Başak, Iğdır Milletvekili Ali Güner, Bursa Milletvekili Ali Koyuncu, Denizli Milletvekili Mithat Ekici ve Çorum Milletvekili Ahmet Aydoğmuş söz aldı.

“KIZGIN DEĞİLİZ, VEKİLLİK BİR RENK”

Söz alan milletvekilleri liste dışı kaldıkları için kırgın ve kızgın olmadıklarını belirterek kendilerine daha önceki dönemde milletvekili olma şansı tanıdığı için Başbakan Erdoğan’a teşekkür ettiler.

Gerektiğinde bu tür tasarrufların yapılacağını anlatan milletvekilleri, “Vekillik hayatımızda bir renk oldu. Asıl bu şansı verdiğiniz için biz teşekkür ederiz. Böyle bir tasarruf yaptığınız iyi oldu. Kırgın ve kızgın değiliz” şeklinde söz aldıkları öğrenildi.

TÜZMEN: GÜZEL BİR DAVRANIŞ

AK Parti Genel Merkezi'nde gerçekleştirilen yemek öncesi, milletvekili aday listesinde yer alamayan bazı milletvekilleri gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AK Parti Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen, listeye giremeyenler için yemek düzenlenmesinin güzel bir davranış olduğunu belirterek, vekillerin Genel Kurul'da sabah saatlerine kadar çalıştığını söyledi.

Her zaman siyasetin içinde olacağını kaydeden Tüzmen, “Siyasetin içindesiniz her zaman, dışına çıkamazsınız. Elimden geldiği kadar katkı sağlamaya devam edeceğim. Kendime ve sevdiklerime zaman ayırmam gerekiyor. Sağdan, soldan güzel teklifler geliyor onları da değerlendireceğim. İş dünyasından gelen teklifler oluyor, beraber çalışma noktasında bizim danışmanlığımıza ihtiyaç duyma şeklinde. Bunların hepsini değerlendireceğim. Bugüne kadar hizmet ettiğimiz alanlarda hep başarılı olduk. Çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Bakanlık yaptığı dönemde tuttuğu notlar bulunduğunu anlatan Tüzmen şöyle devam etti:

“O notlar içerisinde kaç tane kitap çıkar. Saddam'ın son döneminden itibaren Türkiye'de yapılanlarla ilgili hakikaten güzel tarihi belge hazırlama imkanı var. Elimden gelen gayreti göstereceğim. Yine yaptığımız işler bize yakışan işler olacak. Önümüzdeki hafta pilotlar günü. Orada bir uçuş gerçekleştiririz. Uçuşa daha fazla vakit ayıracağız, deniz zaten vazgeçilmezimiz, havaya da çıkacağız. Karada da hızlı gideceğiz. Bütün arkadaşlarımızın böyle etkinlikleri olması lazım. Boş durmamamız lazım, iki günümüzün aynı olmaması lazım dinimiz bize bunu öğretiyor.”

AYVA: BİRAZ DA BAŞKALARI ÇALIŞSIN

AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva da milletvekili adayı gösterilmemesine kırgın olmadığını belirterek, “Olması gereken bir şey. Çünkü teşkilat nasıl ayakta kalacak, herkes tekrar tekrar gelecekse. Yeni insanların gelmesi lazım. Hep biz çalışacak değiliz biraz da başkası çalışsın” dedi.

FATSA: SİYASETTE VEDA OLMAZ

Siyasetin uzun soluklu bir maraton ve mevsimleri olan bir uğraşı olduğunu belirten AK Parti Ordu Milletvekili Eyüp Fatsa, siyasette vedanın olmayacağını söyledi.

Fatsa, “Bu bir bayrak yarışıdır bugüne kadar biz taşıdık bu bayrağı. Bundan sonra gelen arkadaşlarımızın en iyi şekilde başarılı olacağına inancımız var. Kırgınlığı, küskünlüğü siyasette kabul etmiyoruz. Bize sorumluluk düşerse sonuna kadar yapacağız. Milletvekilliği siyaset yapmanın yöntemlerinden bir tanesidir” dedi.

MERCAN: KIRGINLIK YOK

AK Parti Eskişehir Milletvekili Murat Mercan da kendi şarkılarının 2002'de başladığını bildirerek, “Bu şarkı burada bitmez diye boşuna söylemedik. Dava hepimizin davasıdır. Bu bir başlangıçtır. Burukluk, kırgınlık yok, önümüzdeki dönemde nasıl daha güzel işler yaparız ona bakıyoruz” diye konuştu.

AK Parti Genel Merkezi'ndeki yemeğe Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek de katıldı. Yaklaşık bir saat süren ve basına kapalı gerçekleşen yemek sonunda Başbakan Erdoğan'ın milletvekillerini tek tek tokalaşarak uğurladığı öğrenildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False