GeriGündem AÇIKÖĞRETİME KAYITLAR YARIN BAŞLIYOR
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AÇIKÖĞRETİME KAYITLAR YARIN BAŞLIYOR

Anadolu Üniversitesi’nin Açıköğretim programlarına kayıtlar, yarın başlıyor.
Deprem nedeniyle açıköğretim programlarının bütünleme sınavlarının bu hafta sonuna ertelenmesinden dolayı, daha önce Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) adaylara kayıt süresi olarak duyurduğu 27 Eylül-4 Ekim tarihleri, 4-20 Ekim olarak değiştirildi.
Açıköğretim Fakültesi’ne (AÖF) bu yıl kayıt yaptıracak adayların adreslerine, kayıtla ilgili belgelerin ve kayıt kılavuzlarının postalanması işleminin tamamlandığı bildirildi. Söz konusu belgeler 11 Ekim’e kadar eline geçmeyen adaylar, AÖF bürolarına başvurarak, yedek kayıt dosyası alabilecekler.
Adaylar, hazırladıkları kayıt dosyasıyla birlikte, kayıt süresi içinde (pazar günleri hariç) illerdeki AÖF bürolarına şahsen başvuracaklar. Büro adresleri, adaylara gönderilecek olan kayıt kılavuzunda yer alacak.
Kayıt için şu belgeler gerekiyor:
- Nüfus cüzdanı örneği,
- Öğrenim belgesi,
- 6 adet fotoğraf (Fotoğraflar, son 6 ay içinde, önden, başı ve boynu açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olacak)
- Askerlik durumu belgesi,
- 1999 ÖSS sonuç belgesi,
- 1999-2000 öğretim yılı kayıt formu.
Belgelerinde eksik olan adayların kayıtları yapılmayacak. Postayla başvurular kabul edilmeyecek.
Belirtilen tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar, mazeretlerini kanıtlayan resmi belgeyle 21-22 Ekim günlerinde AÖF bürolarına kayıt yaptırabilecekler. 22 Ekim’den sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.
DEPREMZEDE ADAYLAR
Kocaeli, Sakarya, Yalova illerinde ikamet edip, açıköğretim programlarına yerleştirilen öğrencilerin kayıt belgeleri bu illerde bulunan AÖF büroları veya kayıt merkezleri aracılığıyla elden dağıtılacak. Bu illerde ikamet eden adayların, kayıt tarihine kadar kayıt belgelerini almaları gerekiyor.
Açıköğretim programlarına bu yıl yerleştirilen depremzede adaylardan 1999-2000 öğretim yılında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayacak olanlar, 2000-2001 öğretim yılında yaptırabilecekler.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle