GeriGündem AÖL ek sınav süreci başlatıldı.. Açık lise ek sınavları ne zaman?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AÖL ek sınav süreci başlatıldı.. Açık lise ek sınavları ne zaman?

AÖL ek sınav süreci başlatıldı.. Açık lise ek sınavları ne zaman?
Abone Olgoogle-news

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2018-2019 dönemi Açık Öğretim Lisesi (AÖL) ek sınav süreci başlatıldı. AÖL'ün resmi internet sitesinden yapılan duyuru ile dönemi 8 ve üzeri olan AÖL öğrencileri sınava tabi olabilecek. AÖL ek sınav için, öğrenciler, katılım ücretini yatırarak kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirecek. Peki, AÖL ek sınav başvurusu nasıl yapılır? AÖL ek sınavları ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2018-2019 dönemi ek sınav müracaatları başladı. Dönemi 8 ve üzeri olan AÖL öğrencileri için yapılacak ek sınavın, başvuru, sınav ve ders seçim tarihleri ile katılım ücreti de belli oldu. Bu gelişmenin ardından AÖL öğrencileri detayları öğrenmek adına araştırma yapmaya başladı. Peki, AÖL ek sınavları ne zaman? Ek sınav başvuruları ne zaman bitecek?

Açık liseden mezun olamayan öğrenciler için ek sınav süreci işlemeye başladı. AÖL'ün resmi internet sitesinden yapılan duyuru ile dönemi 8 ve üzeri olan AÖL öğrencileri için yapılacak ek sınava dair merak dilen tüm sorular yanıt buldu. İşte, 2019 AÖL ek sınavları hakkında tüm detaylar...

Eğitim hayatına AÖL'de devam eden dönemi 8 ve üzeri olan Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için ek sınav düzenlenecek. Öğrencilerin Ek Sınava girebilmesi için katılım ücretini anlaşmalı bankalara yatırdıktan sonra kayıt yenileme işlemi otomatik olarak yapılmayacağından dolayı MUTLAKA Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaat ederek, öğrencilik durumlarını Ek Sınav için aktif duruma getirmeleri ve ek listede bulunan sınav merkezlerinden birini seçmeleri gerekiyor.

Dönemi 8 ve üzeri olan Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için;

Ek Sınav Tarihi : 31 AĞUSTOS - 01 EYLÜL 2019

Ek Sınav Başvuru Tarihleri : 29 TEMMUZ -01 AĞUSTOS 2019 

Ek Sınav Ders Seçimi : 29 TEMMUZ -01 AĞUSTOS 2019

Katılım Bedeli : 30 TL

EK SINAV YAPILACAK YERLERİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle