GeriGündem ABD'de bağımsızlık coşkusu 235'inci yılda da sönmedi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD'de bağımsızlık coşkusu 235'inci yılda da sönmedi

ABD'de bağımsızlık coşkusu 235'inci yılda da sönmedi
refid:18175862 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

ABD, Bağımsızlık Bildirgesi’nin imzalanışının 235’inci yıldönümünü resmi geçitler, havai fişek gösterileri, barbekü partileri, başkanlık yarışı kampanyaları, bir Beyaz Saray doğum günü ve bir yemek yarışmasıyla kutladı.

Binlerce kişi National Mall’dan yapılacak geleneksel havai fişek gösterilerini izlemek için Washington Monument yakınlarında toplanırken, California sahillerinden Colorado’ya kadar milyonlarca Amerikalı sörften kayağa birçok tatil aktivitesine gömüldü.

 

Boston’da geleneksel Boston Pops konseri düzenlendi. Akron, Ohio’da her yıl olduğu gibi Kırmızı, Beyaz ve Mavi Yiyecek Festivali yapıldı. Nevada’daki kumarhanelerde yapılan ateş gösterilerinde ise izleyenler için akıllara durgunluk verici görüntüler ortaya çıkrı.

 

ABD BAĞIMSIZLIĞIN 235'İNCİ YILDÖNÜMÜNÜ BÖYLE KUTLADI / FOTO GALERİ

 

10 DAKİKADA 62 SOSİSLİ

New York Coney Island’da Nathan’s Famous’ın her yıl düzenlediği 4 Temmuz sosisli sandviç yeme yarışmasında bu alanın en ünlü isimleri kısa süreli fakat bol kalorili bir mücadele için bir araya geldi.

 

San Jose California’dan Joey “Jaws” Chestnut, 10 dakika’da 62 sandviç yiyerek üst üste beşinci şampiyonluğunu elde etti. Sonya “Kara Dul” Thomas ise ilk kez yapılan kadınlara özel yarışmanın birincisi oldu. 10 dakikada 40 sandviç yiyen Thomas, 2009’da elde ettiği 41 sandviçlik rekorun gerisinde kaldı.

 

ABD’nin kurucu başkanı Thomas Jefferson’ın memleketi Charlottesville, Virginia’da ise yetkililer neredeyse 50 yıllık bir geleneği bozmayarak yeni ABD vatandaşları için bir bağlılık yemini töreni düzenledi. Monticello’da yapılan törende 77 kişi ABD’ye bağlılıklarını dile getirdi.

 

MALIA OBAMA'NIN DOĞUM GÜNÜYDÜ AMA...

ABD’nin İngiltere’den kopuşunun 235’inci yıldönümü, aynı zamanda Barack Obama’nın büyük kızı Malia’nın da 13’üncü doğum günüydü. Malia Obama, anne ve babasını Güney Çimler’de askerler için düzenlenen bir barbekü partisi ve USO konseri nedeniyle yüzlerce kişiyle paylaşmak zorunda kaldı.

 

Obama’ya 2012 yılında yapılacak seçimlerde soğuk terler döktürmeye hevesli bazı Cumhuriyetçiler, Bağımsızlık Günü’nü seçim kampanyalarıyla geçirdi. Michelle Bachman, Clear Lake, Iowa’da bir resmi geçide katılırken, New Hampshire’da, Massachusetts eski Valisi Mit Romney ile Utah eski Valisi ve Çin eski Büyükelçisi Jon Huntsman Amherst yürüyüşünde yer aldı.

 

Şehir sokaklarında havai fişeklerin yasak olduğu New York’ta şehir sakinleri Hudson Irmağı üzerinde yapılacak konserler için toplanırken Brooklyn’de plaj malzemeleri satan Karina Suriano gibi ABD’liler hem bağımsızlığın hem de para kazanmanın tadını çıkararak 4 Temmuz’u en iyi şekilde geçirenler oldu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle