ABD Başkan Yardımcısı Erdoğan'la evinde görüştü

ABD Başkan Yardımcısı Erdoğanla evinde görüştü

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kısıklı'daki evine geldi. Saat 13.30'da başlayan görüşme 2 saat sürdü. Görüşmeye dair 2 kare fotoğraf yayınlandı. Başbakan Erdoğan, geçen hafta geçirdiği ameliyattan sonra ilk kez görüntülendi. Fotoğraflarda Erdoğan'ın gülümsediği ve sağlık durumunun iyi olduğu görülüyor.

Haberin Devamı

Joe Biden'in ziyaretinin gerçekleşeceği saat yaklaştıkça Başbakan'ın Üsküdar Kısıklı'daki evinin önünde de hareketlilik arttı. Başbakanlık korumaları çevredeki güvenlik önlemlerini artırırken, polisler de Başbakan'ın evinin bulunduğu caddedeki trafik akışını düzenledi.

 

BIDEN'DAN TÜRKİYE'YE 6 MESAJ

 

DUBLÖRÜYLE GELDİ

 

ABD Başkan Yardımcsı Biden, saat 13.30'da Başbakan Erdoğan'ın evinin bulunduğu Kısıklı'ya geldi. Biden'ın bulunduğu limuzine Başbakan Erdoğan'ın iki motorsikletli koruması eskortluk yaptı. Biden iki limuzenle Kısıklı'ya geldi. Öndeki limuzinde Biden'in dublörü arkadaki limuzinde ise Biden Kısıklı'ya ulaştı. Biden ve Başbakan Erdoğan'ın görüşmesi basına kapalı olarak gerçekleşiyor.

 

GÖRÜŞME 2 SAAT SÜRDÜ

 

2 saat süren görüşmeye Ömer Çelik, Namık Tan ve Feridun Sinirlioğlu da katıldı.

Haberin Devamı

 

GÖRÜŞMEDE GÜNDEM 'TERÖR'

 

Başbakanlık yetkilileri görüşmede terörle mücadele, Irak ve bölgesel konuların ele alındığını açıkladı. Açıklamaya göre Biden terörle mücadele konusunda Türkiye'nin yanında olduklarını ifade etti.

 

ERDOĞAN AMELİYATTAN SONRA İLK  KEZ

 

Bu arada görüşmeye dair 2 kare fotoğraf yayınlandı. Başbakan Erdoğan ameliyat olduktan bir hafta sonra ilk kez görüntülendi. Fotoğraflarda sağlık durumu oldukça iyi görünen Erdoğan, gülümsüyor.

 

Fotoğraflarda ABD Başkan Yardımcısı Biden, takım elbise ve kravatlı olarak görülüyor. Başbakan Erdoğan'ın üzerinde ise beyaz üzerine mavi çizgili bir gömlek var. Ceket giyen Erdoğan ise kravat takmamış.

 

BAŞBAKAN ERDOĞAN AMELİYATTAN SONRA İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ / FOTO GALERİ

 

JOE BİDEN ERDOĞAN'IN EVİNE GELDİ / WEB TV

 

BİDEN DUBLÖRÜNÜN DE OLDUĞU İKİ LİMUZİNLE GELDİ / Foto Galeri

Haberle ilgili daha fazlası: