GeriGündem Abacı, suni solunum cihazına bağlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Abacı, suni solunum cihazına bağlandı

Sahnede fenalaşınca özel bir klinikte tedavi altına alınan ünlü sanatçı Muazzez Abacı, Alman Hastanesi'nin Yoğun Bakım Servisi'ne nakledilerek, suni solunum cihazına bağlandı. Abacı'nın tedavisini üstlenen ekipten Prof. Kutay Akpir, hayati tehlikesi bulunmayan sanatçıda başlayan gribal enfeksiyonun önce zatürree başlangıcına, daha sonra da akut akciğer yetersizliğine yol açtığını söyledi. Bu nedenle Abacı'nın solunum güçlüğü çektiğini belirten Prof. Akpir, ‘‘Hastamızı Yoğun Bakım Servisi'nde suni solunum cihazına bağladık. Sağlık durumu ve morali iyi’’ dedi.

Abacı'nın yoğun bakıma alınmadan önce ancak oturarak nefes alabildiğini ve vücut yeterli oksijen alamadığı için parmaklarında morarma başladığını gördüklerini belirten Prof. Akpir, şunları anlattı:

‘‘Bunlar akut akciğer yetersizliğinin klinik belirtileriydi. Akciğer, kan pompalamakta güçlük çekiyor ve kan yeterince oksijen alamıyordu. Kan gazları oksijen yönünden düşüktü. Yoğun bir solunum desteğine ihtiyaç vardı. Kendisini dün (önceki gün) 18.00 sıralarında, yoğun bakıma aldık. Geceyi rahat geçirdi. 1-2 güne kadar yoğun bakımdan çıkar. Yorgun ve uykusuzdu. Bu nedenle hastamızı sakinleştiriyor, uyutuyoruz.’’

Abacı'nın tedavisini üstlenen ekipte, yakın dostu Genel Cerrah Demir Budak, Yoğun Bakım uzmanı Dr. Sevda Kızılırmak ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Yaman da yer alıyor.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False