GeriGündem 900'lü hatları arayan çırağa çıplak işkence
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

900'lü hatları arayan çırağa çıplak işkence

Denizlili pideci Erol Emer, 9 milyarlık telefon faturasını görünce çıldırdı. Emer, Yetiştirme Yurdu'ndan kaçan 15 yaşındaki çırağı E.C.'yi önce merdaneyle dövdü, sonra da ellerini bağlayarak sokakta iç çamaşırlarıyla dolaştırdı.

Aydın Yetiştirme Yurdu'ndan kaçarak Buldan'a gelen E.C., 15 gün önce Denizli'nin Buldan İlçesi'ndeki Görkem Pide Salonu'nda Erol Emer'in yanında çalışmaya başladı. Kalacak yeri olmadığı için geceleri de pide salonunda yatan E.C., iddiaya göre telefonla sık sık erotik içerikli 900'lü hatları aradı. Ancak ay sonunda işyerine gelen 9 milyar liralık telefon faturasını gören patron Erol Emer, çılgına döndü. E.C.'yi pide fırınının arkasına götüren Emer, önce merdaneyle dövdü, elbiselerini çıkarttırdı. E.C.'nin üzerinde sadece iç çamaşırları kaldı. Çırağın ellerini arkadan iple bağlayıp, boynuna ip geçiren öfkeli patron, E.C.'yi bu halde yaklaşık 10 dakika Buldan sokaklarında dolaştırdı.

ÇIRAKLAR BENİ BATIRDI

Vatandaşların ve esnafın şaşkınlıkla izlediği cezaya, pazar yerinden otomobille geçen polis ekibi son verdi. Gözaltına alınan öfkeli pideci, ‘‘Daha önceki çırağımı da seks hatlarını ararken yakalamıştım, onu işten attım’ diye yakındı.

Emer şöyle devam etti: ‘Yeni çırak da geceleri telefonu kullanmış. İkisi yüzünden 9 milyar lira fatura geldi. Ben battım. Faturayı ödemem mümkün değil. Ona ders olsun diye bu cezayı verdim’.

Erol Emer, iki çırağından da davacı oldu. Emer, işkence ve kötü muameleden, çıraklar E.C. ile ondan önce pide salonunda çalışan 17 yaşındaki M.A.G., emniyeti suistimal suçundan tutuklandı. İki çırak da 900'lü hatları aradıklarını kabul etti.

DEVLET YANINDA

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Oktay Önürme, E.C.'ye verilen ceza ile ilgili görüşlerini soran DHA muhabirine, ‘‘Olayı basından öğrendik, ihbar kabul ediyoruz ve araştırıyoruz. Bu davranışı çocuğun ailesi bile yapsa, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü çocuğu koruma altına alır. Devlet her zaman muhtaçların yanında. E.C. korunmaya muhtaçsa, mahkemeye başvurup çocuğu Yetiştirme Yurdu'na isteriz. Kabul edilemez davranışı yapan kişiyi insan olarak şiddetle kınıyorum’’ dedi.

Teşhir cezası ilk değil

Geçtiğimiz Eylül ayında da İzmitli büfeci A.Ü., kaçırmak istediği kızın ailesi tarafından dansöz kıyafeti giydirilip sokakta göbek attırılarak cezalandırılmıştı.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False