GeriGündem 83’lük katilin 74’lük eşini katletme gerekçesi: Erkeklerle mesajlaştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

83’lük katilin 74’lük eşini katletme gerekçesi: Erkeklerle mesajlaştı

83’lük katilin 74’lük eşini katletme gerekçesi: Erkeklerle mesajlaştı

74 yaşındaki eşi Esme Aksakal’ı bıçakla öldüren, sonra da kendi kollarını kesip, 1 kutu da ilaç alarak intihara kalkıştığını iddia eden 83 yaşındaki Bilal Aksakal, ilk duruşmaya çıktı. Bilal Aksakal, eşi Esme’yi sosyal medyada başka erkeklerle mesajlaştığı ve kendisinden ayrılmaya karar verdiği için öldürdüğünü öne sürdü. Haberin detayları şöyle:

FOTOĞRAF YOLLAMIŞ

İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada 83 yaşındaki Bilal Aksakal dinlendi. Tutuklu Aksakal, eşiyle Almanya’da yaşadıklarını ve Türkiye’ye gelip gittiklerini söyledi. Aksakal, eşi Esme’nin cep telefonu üzerinden bir erkekle görüştüğünü ve mesajlaştıklarını, karşılıklı fotoğraf gönderdiklerini ileri sürerek, “Neden bu şekilde hareket ettiğini sordum. ‘Telefonuma karışamazsın’ dedi. Benden bıktığını, ayrılacağını ve özgür yaşayacağını söyledi” dedi. Eşinin Almanya’da da bir başka erkekle görüştüğünü ve birlikte Çanakkale’ye gitmeye karar verdiğini iddia eden Aksakal, şunları söyledi:

BIÇAĞI AL, VUR

“Ben ‘Lütfen yapma’ dedim. Eşim ‘Gideceğim. Erkeksen bıçağı al, beni vur, burada bitsin’ dedi. Bıçaklığı eliyle bana iteledi. Bıçaklardan birini aldım, Esme’ye salladım. Tek darbeyle düştü. Bana ‘Bıçağı çıkar’ dedi. Bıçağı vücudundan çıkardığım takdirde daha kötü olacağını tahmin ettiğimden ‘Çok geç. Seni çok seviyorum’ dedim. Kendi kollarımı da kestim, yaraladım. Uyku ilaçlarımı aldım. Kutudaki hapları içtim. Esme’nin dizlerinin dibine yattım. Başımı dizine koydum. Bu sırada Esme’nin öldüğünü anladım. Gözlerini kapattım. Kendimden geçmişim. Kendime geldiğimde Metris Cezaevi’ndeydim.”

AYRILMAK İSTİYORDU

Esme Aksakal’ın kızkardeşi Saadet Olcay ise ablasının eşinden öteden beri şiddet gördüğünü ve ayrılmak istediğini belirterek, “Ablam sosyal medyada yazışma ve görüşmeler yaptığını, bunun başkasını ilgilendirmediğini söyledi. Boşanmak istediğini söyledi. Pazartesi günü boşanma davası açacaktı” dedi. Duruşma sonunda Aksakal’ın tutuklulu kalmasına karar verildi.

İNDİRİM MAZERETİ

Avukat Feyza Altun, “Kadınlar genç de yaşlı da olsa aynı gerekçelerle katlediliyor. Sanıklar aynı mazeretlerle indirimden faydalanmaya çalışıyor. Kadınların özgürce sosyal medya kullanması ve bunun bir cinayet sebebi olmaması gerekir. Cinayet tasarlanarak işlenmiştir. Sanığın ağırlaştırılmış müebbet alması için çabalayacağız” dedi.

SON 24 SAATTE NE OLDU?

Son 24 saatte ne oldu? (22.01.2019)İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False