GeriGündem 8 Mart'ta aile içi şiddet tartışıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

8 Mart'ta aile içi şiddet tartışıldı

8 Mart'ta aile içi şiddet tartışıldı

ANADOLU Alevileri Kültür Merkezi Cemevi (AAKM-Cemevi) Kadınlar Kolu'nun düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine çoğunluğu kadın olmak üzere yaklaşık 500 kişi katıldı.

Karar mekanizmalarında bulunmak

Kreuzberg semtinde bulunan Cemevinde yapılan etkinlikte 8 Mart Kadınlar Gününün tarihi ve önemi anlatıldı. İlk konuşmayı Cemevi Başkanı Metin Mat yaptı. Başkan Mat, istatistiki rakamlarla kadınlara uygulanan şiddet, saldırı ve ayrımcılığı dile getirdi. Mat, “Şunu unutmamak gerekir ki kadına uygulanan şiddete annelerin çocuklarını yetiştirirken verdikleri eğitimle doğru orantılı. Kadınların karar mercilerinde yer almasıyla dünyadaki talihsiz süreci durdurabiliriz. Savaşların hala sürmesi kadınların arka planda kalmalarından

/images/100/0x0/55ea2f32f018fbb8f870325a
kaynaklanıyor” dedi.

Eşler arası destek programı

Yapılan etkinlikte Hürriyet'in Almanya'da iki yıldan beri başarı ile sürdürdüğü 'Aile içi şiddete son' kampanya çerçevesinde düzenlenen 'Eşler arası destek programı' adlı seminere de büyük ilgi gösterildi. Karşılıklı soru cevap şeklinde geçen seminerde sosyolog Yıldız Koca aile içinde yaşanan şiddetin kaynakları, biçimi ve etkilerini anlattı. Aile İçi Şiddet Kampanyası'nın Koordinatörü Engin Ciğri ise kampanya çerçevesinde düzenlenen bilgilendirme, eğitim seminerler ve telefon aksiyonları ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False