GeriGündem 6 büyük partinin milletvekili listesi
MENÜ
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

6 büyük partinin milletvekili listesi

Abone Olgoogle-news

Adana

FP: Ali Gören, Yakup Budak, Sıtkı Cengil, Hilmi Baysal, Mehmet Işık, Ramazan Aşlamacı, Mustafa Karabörklü, Ahmet Oğuz, Nihat Özangüç, Hüseyin Soyubelli, Serdar Aydın, Ömer Genç, Cafer Sürücü, Ömer Faruk Doğan

ANAP: Mehmet Ali Bilici, Musa Öztürk, Süleyman Girman, Mustafa Küpeli, Aziz Pamuk, Ramazan Özünal, Durmuş Ali Yıldız, Uçar Erdal, Yücel Akan, Seyfullah Alpaslan, Harun Sakallı, Mustafa Dede, Şaban Kara, Battal Bulut

DYP: Halit Dağlı, N. Aysel Sabuncu, Hadi Neşet Türkmen, Ali Antepüzümü, Durmuş Ali Demirdüzen, İsmail Karakaya, Veli Andaç Durak, Ramazan Ağar, Metin Tolay, Toros Birol, Fatih Atlı, Ali Küçükaydın, Eser Kayhan, Mehmet Uslukılınç.

DSP: İbrahim Yavuz Bildik, Arif Sezer, Tayyibe Gülek, Ali Tekin, İsmet Vursavaş, Osman Akdoğdu, Mustafa Kemal Attila, Hakkı Zafer Yumru, Aziz Erbek, Kerim Öztürk, Sabri Arıkan, Mustafa Kemal Özkan, Ahmet Çitil, Şevki Taciroğlu.

CHP: Cevdet Selvi, Tuncay Karaytuğ, Halil Koçoğlu, Bekir Sıtkı Özer, Nevin Gaye Erbatur, Mekin Şahin, Hüseyin Keser, M. Hulusi Gökdemir, Ali Duman, İhsan Doğaner, İhsan Özgürçağ, Sema Turan Yapıcı, Mehmet Akıcı, Gülşen (Şavk) Taş

MHP: Recai Yıldırım, Ali Halaman, Adnan Fatin Özdemir, Mehmet Metanet Çulhaoğlu, Rüstem Karadurmuşoğlu, Özdemir Akı, Yusuf Özyörük, Hülagu Balcılar, Bülent Bülbül, Ömer Faruk Şimşek, Ali Duru, Necmettin Karakuş, Adnan Hatipoğlu, Ahmet İnceoğlu

Adıyaman

FP: Mehmet Özyol, Mahmut Göksu, Dengir Mir Mehmet Fırat, Ahmet Doğan, Ahmet Çelik, Halit Dolaş

ANAP: Mahmut Bozkurt, Halil Yılancı, Ali Tuğtekin, Mithat Gür, Mustafa Gürsoy, Mehmet İbrahim Gürsoy

DYP: Mahmut Nedim Bilgiç, Yusuf Özdemir, Mustafa Sucu, Yusuf Seçilmiş, Hüseyin Öztürk, Dr. Ömer Uluçay.

DSP: Yasin Kuzu, Salih Fırat, Yunus Turgut, Halil Yavuz, Mehmet Işık, Mehmet Buluş.

CHP: Sait Doğan, Celal Topkan, Hamza Dolaşkan, Şevket Köse, Mustafa Köroğlu, Şeyh Ali Doymaz

MHP: Hasari Güler, Mahmut Özkan, Mehmet Erdem, Abdullah Refik Seçilmiş, Mehmet Ali Kabarcık, Mehmet Baki Kara

Afyon

FP: Sait Açba, Osman Hazer, Ahmet Koca, Mustafa Tarlacı, H.İbrahim Perçinkaya, Bayram Koçer, H.Burhan Hayran

ANAP: Halil İbrahim Özsoy, Yener Yaşar Emeksiz, Osman Arslan, Uğur Erkalan, Ender Yurter, Ekrem Barlak, İhsan Sökmen

DYP: İsmet Attila, Hasan Kondakçı, Nuri Oynağanlı, Mehmet Şahan, Mahmut Koçak, İlyas Gürçam, Fatma Aldırmaz.

DSP: Gaffar Yakın, Güray Şallı, Şeref Dönmez, Remziye Gülenay Yalçınkaya, Kamil Soyer, Mücahit Karagöz, Mücdat Ünsalan.

CHP: Ahmet Toptaş, Mehmet Tuğrul Akkuş, Mustafa Güzel, Halli Ünlütepe, Özcan Demiray, Gülten Duman, Bekir Kasap,

MHP: Mehmet Telek, Müjdat Kayayerli, Abdulkadir Akcan, Ahmet Özer, Mehmet Gürel Yardım, Erdal Sayar, Adnan Başyiğit

Ağrı

FP: Celal Esin, M.Sıddık Altay, Mehmet İsmail Yüce, Sıddık Salman

ANAP: Yaşar Eryılmaz, Hakkı Alpaslan, Nuri Çelik, Ali Atabey

DYP: Musa Konyar, Mikail Aydemir, İsmail Uğur, Mehmet Arslan.

DSP: Nusret Güven, Erol Sami Sarayhanoğlu, Selahattin Duman, Musa Kaya.

CHP: Cemal Kaya, Fuat Aydın, Feridun Süphandağ, Ahmet Kaya

MHP: Nidai Seven, Fikret Başer, Nizamettin Güzel, Tarık Dursun

Amasya

FP: Akif Gülle, Cemalettin Lafcı, Turgan Çekin, Seyfettin Karahocagil,

ANAP: Ali Aslan Hatipoğlu, Ali İhsan Gültekin, Cemal Kılıç, Tuncer Öztürk

DYP: Ahmet İyimaya, Ahmet Yıldırım, Ahmet Çıttır, Hasan Akel.

DSP: Gönül Saray (Alphan), Mehmet Şenel, Tahsin Kılıç, Garip Yıldırım.

CHP: Mustafa Sayar, Ali Günhan Beşok, Vehbi Meşhur, Haydar Oymak

MHP: Adnan Uçaş, Mevlüt Yücel Tarım, Adnan Gülsoy, Fahri Aslan

Ankara (1. Bölge)

FP: Oya Akgönenç Mugisuddin, M. Zeki Çelik, Ersönmez Yarbay, Ayşenur Tekdal, Altan Raşit Civan, Mustafa Aşula, Ali Vural, Senay Çağlar, Mehmet Çabuk, Mustafa Kesin, Necmettin Atak, Atilla Kısaer, Ünal Çakmak, M.Emin Kasarcı

ANAP: Nejat Arseven, Yücel Seçkiner, Yaşar Yazıcıoğlu, Yıldız Batırbaygil, Özdemir Turgut, İsmail Ulucan, Turut Üstün, Aymelek Taşan, Suat Ünlü Yalvaç, Hikmet Avcı, Yusuf Oktay, Veysel Atacan, Mehmet Salih Kuzu, Sabit Salihoğlu

DYP: Saffet Arıkan Bedük, Şükrü Karaca, Sevinç Can, Ziya Karabulut, Ali Uzun, Hülya Akkan, Faruk Öztimur, Mehmet Aypek, Fikret Sururi Evirgen, Celalettin Cebeci, Ömer Köse, Haşim Güvenç, Sevinç Kayabaşı, Mehmet Coşkun.

DSP: Hikmet Uluğbay, Aydın Tümen, Oğuz Aygün, Melda Bayer, Esvet Özdoğu, Sadi Aktaş, Hüseyin Alev Erlevent, Dilek Tözeren, Hüseyin Ertuğrul, Günsel İslamoğlu, Sedat Erdem, M.Şakir Üstüner, İbrahim Hamdi Çağlayan, Ali Rıza Akcan.

CHP: Önder Sav, Hikmet Çetin, Hikmet Tepe, Sema Aksoy, Yüksel Aksu, Memet Yula, Vedat Aydın, İbrahim Tez, Ayhan Atalay, Mustafa Gazalcı, Yılmaz Ateş, Erhan Baydar, Fetin Kesimal, Ziya Doğan

MHP: Koray Aydın, Ali Işıklar, Abdurrahman Küçük, Sedat Çevik, Atila Bedri Demir, Üçler Uğurlu, Arif Vedat Alagöz, Mazhar Büyükcivelek, Mustafa Korçak, Ertuğrul Candan, Ünal Sönmez, Vedat Çağlar, Bilal Bahar, Refik Güler

Ankara (2. Bölge)

FP: Cemil Çiçek, Eyüp Sanay, Rıza Ulucak, Ahmet Bilge, M.Nuri Karaman, Celal Ceylan, Mustafa Çetin, Mustafa Çakır, Resuli Küçük, Nihal Atuk, Ahmet Tevfik Başağaoğlu, Nuran Altunbaş, Adnan Hüsmen, Cemal Ertek

ANAP: Yıldırım Akbulut, Birkan Erdal, Hamdi Eriş, Selçuk Pehlivanoğlu, Ali Zor, Yahya Yiğit, Rahmi Aktepe, Aysel Yavuz Söngüler, Mükerrem Aydın, Ömer Faruk Altınordu, Kubilay Cengiz Nergis, İsmail Demirel, Ahmet Gökhan Sungur, Ahmet Hüseyin Uluçay

DYP: Cihan Paçacı, Bilal Güngör, Ayla Özbek, Cafer Coşkun, A.Cengiz Bozbeyoğlu, Gülgen Dural, Rasim Tıngır, Selami Genel, Fethi Bolayır, Şerafettin Kaya, Hayat Sevinç, Taki Ulusoy, Fatma Gülay Güner, Hüseyin Kaya.

DSP: H.Uluç Gürkan, Zeki Sezer, Tayfun İçli, Ayşe Gürocak, Mehmet Öztoprak, Tülay Çağlayan Özlu, Nahit Söyler, Arif Ali Atay, Ömer Ercan Ataer, Saliha Eser Ülkealan, Veli Kaman, Fuat Özdemir, M.Haluk Ergüven, Şevket Baran Asena.

CHP: Servet Ünsal, Eşref Erdem, Muzaffer Kurtulmuşoğlu, Rüştü Yıldırım, Ahmet Yeşil, Salman Kaya, Abidin Şahin, Şemsinur Göktepe, Salih Er, Ahmet Dinç, A. İsmet Çanakçı, Muharrem Yılmaz, Uğur Öcal

MHP: Şevkat Çetin, Şevket Bülent Yahnici, Hayrettin Özdemir, Mehmet Arslan, Naci Büyükçelebi, Aziz Kamil Yılmaz, Mustafa Tekin, Hediye Akdere, Ömer Demirel, Hikmet Durğut, Sami Narter, İhsan Gül, Rahmi Albay, Cahiz Yurtsever

Antalya

FP: Mehmet Zeki Okutan, İbrahim Aktaş, Hilmi Arslan, Hasan Yavuz, Sadullah Çay, Osman Öztürk, Habib Akhan, Süleyman Burgan, Ayşe Gürbüz, Hanif Mahir Boztepe, Ömer Şahin, Durali Özarslan

ANAP: İbrahim Gürdal, Cengiz Aydoğan, Hayrullah Keskin, Metin Küstür, Hayat Öz, Hüseyin Türkay, Eşref Girgin, Mahmut Akıncı, Mehmet Emin Mınta, Sevim Konuk, Ahmet Özdemir, Nevra Eyüpoğlu

DYP: Kemal Çelik, Salih Çelen, Mehmet Baysarı, Hatice Salman, Murat Güngör, Mustafa Önal, M. Asım Enhoş, Ali Toker, Süleyman Sarıkaya, Abdullah Duma, Arif Bahçeli, İshak Okutan.

DSP: Metin Şahin, Ahmet Sancar Sayın, Mustafa Vural, Mustafa Özatar, Zarife Ergüven, Bayazıt Büyükyıldırım, Yalçın Özcan, Tahir Aktaş, Mehmet Hacıoğlu, Nuriye Yazar, Fikri Tekeli, Ömer Faruk Akıskalıoğlu.

CHP: Deniz Baykal, Tuncay Ercenk, Gürkut Acar, Nail Kamacı, Meral Sağır, Yusuf Öztop, Mehmet Özbey, Nusret Bayar, Serap Sevük, Osman Kaptan, Muzaffer Ayhan, Raif Karagöz

MHP: Tunca Toskay, Nesrin Ünal, Osman Müderrisoğlu, Kadir Şahbas, Hasan Özen, Ali Kaçan, Osman Doğan, Ali İhsan Işıldar, Bayram Erkol, Ramazan Kal, Arif Kalaycı, Necmettin Gökkaya

Artvin

FP: İlyas Demirci, Adem Avcı,

ANAP: Süleyman Hatinoğlu, Adnan Çeltikçioğlu

DYP: Hasan Ekinci, Osman Osmanağaoğlu.

DSP: Ergün Bayrak, Hüseyin Öztürk.

CHP: Metin Arif Ağaoğlu, Süleyman Aydın

MHP: Ahmet Erdem, Ali Gündüz

Aydın

FP: Muhammet Polat, Hüseyin Satılmış, İbrahim İlhan, Abdülkadir Sarı, Şerife Akyüzü, Orhan Erdem, M.Zahir Aksu, Ali Söğüt

ANAP: Cengiz Altınkaya, Yüksel Yalova, Tevfik Sarpkaya, Önder Nalıncı, Namık Atabay, Abdülmacit Ertuğrul, Mehmet Salcıoğlu, Yusuf Güneş.

DYP: Ali Rıza Gönül, Nahit Menteşe, Arda Gedik, Abdullah Afşin, Hüseyin Çonduroğlu, Ali Deniz Atay, Sevgiser Karakoç, Hüdaverdi Akgül.

DSP: Sema Pişkinsüt, Ertuğrul Kumcuoğlu, Halit Dikmen, Mehmet Nadir Kutluca, Şeref Sökmen, Hasan Yavuz, Abit Döğentaş, Mehmet Önder Aksakal.

CHP: Fatih Atay, Aydın Sandıklılı, Ahmat Öztürk, M.Mesut Özakcan, Süreyya Akar, Adem Vurmaz, Gönül Karabulut, Mehmet Durum

MHP: Ali Uzunırmak, Bekir Ongun, Muhammet Oğuz, Yusuf Kurtoğlu, Mustafa Gençoğlu, Zekai Savaşlar, Tahsin Serttaş, Murat Saltık

Balıkesir

FP: İsmail Özgün, Mete Gündoğan, Hüseyin Güneş, Muzaffer Kavuş, Zekai Kafaoğlu, İsmail Yalçın, Tunçali Özdemir, Ali Akıncı, Sefer İdrisoğlu

ANAP: Agah Oktay Güner, Hüsnü Sıvalıoğlu, Nurettin Kırcal, Nadir Karaağaç, Mustafa Aydoğan, Orhan Arslan, Cenk Tunçsiper, Haluk Kapçak, Nadir Gürcan

DYP: İlhan Aytekin, İlyas Yılmazyıldız, Abdülbaki Ataç, Levent Göktuna, Hüsnü Yılmaz, Ahmet Girgin, M. Erol Taşkesen, Fahrettin Tan, Yaşar Şengün.

DSP: M. Güven Karahan, Tamer Kamber, Numan Gültekin, Hülya Arslan, Ahmet Akarçay, Ayla Umay, Mustafa Yüksel Yetkin, Ali Yıldırım, İsmail Çoban.

CHP: Orhan Sür, Mehmet Tüm, İsmet Önder Kırlı, Müjdat Orhan, Zekeriya Tok, Fatma Pehlivan, Yaşar Aras, Ergün Aydoğn, M.Muhtar Kafkasyalı

MHP: Aydın Gökmen, Hüseyin Kalkan, Sefer Demir, Halil Karacan, Ercüment Ataç, Hüseyin Karaboyun, Ahmet Duran Bulut, Mesut Kan, Eyüp Mumcular

Listenin devamı



False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle