51. Bölge (Area 51) baskını ne zaman ve canlı yayınlanacak mı? 51. bölge nedir?

Güncelleme Tarihi:

51. Bölge (Area 51) baskını ne zaman ve canlı yayınlanacak mı 51. bölge nedir
Oluşturulma Tarihi: Eylül 20, 2019 10:25

51. Bölge ya da Area 51 olarak bilinen Amerika Birleşik Devletleri'nin askeri üssü için bir grup insanın planladığı baskın için belirlenen güne girildi. Sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup insanın çığ gibi büyümesi ile 1 milyondan fazla kişinin katılmayı planladığının açıklanması, 51. bölge baskını olarak adlandırılan organizasyon için Amerikan ordusunun açıklama yapması gerekliliğini ortaya çıkardı. Peki, 51. bölge nedir ve baskın gerçekten canlı yayınlanacak mı?

Haberin Devamı

ABD'nin Nevada eyaletinde bulunan 51. bölge, uzaylılar gibi gizli araştırmaların yapıldığı bir bölge olduğu düşünülmesi sebebiyle birçok kişi tarafından merak unsuru taşıyordu. Girişin ve görüntü almanın yasak olduğu 51. bölge, temmuz ayında sosyal medya üzerinden başlatılan bir etkinlikle gündeme getirilmişti. Etkinlik, 51. bölge baskını olarak adlandırılmış ve 20 Eylül 2019 tarihinde bu bölgeye gidecek insanları organize etmek için oluşturulmuştu. 51. Bölge baskını etkinliğine kısa sürede 1 milyondan fazla kişi katılım göstereceğini söyleyerek onay vermişti. Organizasyonu yapan grup, buraya gidemeyen kişiler için canlı yayın yapacağını duyurmuştu. Peki, 51. Bölge baskını canlı yayını yayınlanacak mı?

51. BÖLGE CANLI YAYINI YAYINLANACAK MI?

Haberin Devamı

51. Bölge canlı yayınını yapacak olan grup, bölgeye doğru hareket ettiği görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaştı. 

Canlı yayın için gruptan herhangi bir açıklama yapılmazken, İspanya tabanlı bir gazete, canlı yayın için Youtube üzerinden ekran açtı. Canlı yayında bir dizi insanın bölgeye doğru gittiği bilgisi verilirken, bazı kullanıcılar bu olayı fake olarak yorumladı.

CANLI YAYINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

BAKMADAN GEÇME!