GeriGündem 300 kiloluk Ozan hastaneye kaldırıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  32
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

300 kiloluk Ozan hastaneye kaldırıldı

300 kiloluk Ozan hastaneye kaldırıldı
refid:7848921 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

İZMİR'de 11 yıl önce şizofreni, 4 yıl önce fil hastalığı teşisi konulan 300 kiloluk Ozan Alp Yüksel'in babası Tahsin Yüksel'in yardım talebi, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerini harekete geçirdi. Yüksel, tedavi için AKS 110 (Arama Kurtarma Sağlık) ve ambulans ekipleri yardımıyla evinden dışarı çıkarılarak hastaneye kaldırıldı.

OZAN'I İŞTE BÖYLE TAŞIDILAR... 

Ozan Alp Yüksel'e 11 yıl önce Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık bölümü ikinci sınıfta okurken şizofreni tanısı konuldu. Uzun süre bu hastalıkla mücadele eden 31 yaşındaki Ozan Alp Yüksel, 4 yıl önce de fil hastalığına yakalandı. Gün geçtikçe kilo almaya başlayan Yüksel 130 kilodan 300 kiloya çıktı. Eğitimine ara veren Yüksel'in daha sonra okuldan kaydı silindi. Önce Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi, ardından Ege Üniversitesi Hastanesi sonra da İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uygulanan tedavilerden bir sonuç alınamadı. Şizofreni hastalığı nedeniyle de tedavisinde güçlük yaşanan Yüksel, yıllarca pisikiyatri tedavisi gördü. Kolları, bacakları, yüzü ve üreme organı çevresi şişen Yüksel, yürüyemez, tek başına hareket edemez duruma geldi.

AMBULANSA 10 KİŞİ TAŞIDI

Babası Tahsin Yüksel'in oğlunun durumu karşısında çaresiz olduklarını anlatıp yardım istemesinin basında yer alması üzerine İzmir İl Müdürlüğü yektilileri harekete geçti. Baba Tahsin Yüksel ile görüşüldükten sonra Ozan Alp Yüksel'in tedavisi için kollar sıvandı. Bugün saat 09.00 sıralarında AKS 110 ekipleri ve ambulanstaki sağlık görevlileri, Yüksel'in yaşadığı Halilrıfatpaşa semtindeki evine geldi. Yüksel, 10 kişilik ekip tarafından evden çıkartıldıktan sonra, sedyeyle ambulansa bindirilerek tedavisinin yapılacağı İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Talihsiz gence hastanede tedavi uygulanacağı belirtildi.

FİL HASTALIĞI

Fil hastalığı lenf (akkan) sıvısının vücuttaki miktarının artması veya dolaşım sistemine verilemeyip deri altına, doku aralıklarına yayılmasıyla bacaklar, kollar, kasıklar, üreme organı çevresi ve yüzde aşırı şişmelere nedenp olan bir hastalıktır.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle