GeriGündem 3 asli failden 1’i yakalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

3 asli failden 1’i yakalandı

3 asli failden 1’i yakalandı
refid:23311682 ilişkili resim dosyası

Reyhanlı saldırısının 3 asli failinden M.G., önceki gece Titüs Tüneli ve Beşikli Mağarası bölgesine yapılan operasyonla yakalandı. Saldırıda kullanılan araçları satın aldığı iddia edilen M.G. ve diğer 2 şüphelinin yurtdışına çıkmaya çalıştıkları ancak başarılı olamadıkları belirtildi.

HATAY Reyhanlı saldırısında kullanılan araçları satın aldığı öne sürülen M.G., Samandağ’ın 5 kilometre kuzeyinde denize hâkim yamaçlarda bulunan Titüs Tüneli ve Beşikli Mağarası bölgesinde 5 gün saklandıktan sonra önceki gece yakalandı. Belediye önüne park edilen minibüsü kullandığı belirlenen M.G.’nin deniz yoluyla Lazkiye’ye kaçmak istediği, ancak alınan yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle mağaralarda saklandığı kaydedildi. Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, dün Valilik binası önünde düzenlediği basın toplantısında M.G. ile birlikte aranan Y.B. ve D.Ö.’nün yakalanmasına çalışıldığını, bu kişilerin Türkiye sınırlarından çıkamadıklarını açıkladı.

DİĞER 2 FAİL ARANIYOR

Lekesiz, şunları söyledi: “Gözaltına alınan 12 kişinin 8’i yetkili adli makamlarca sevk edilmiş ve bunlardan 4’ü tutuklanmış, 4’ü de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır. Olayın asli faillerinden M.G güvenlik birimlerimizin çalışması sonucu dün gece 23.40’ta ele geçirilmiştir. Eyleme karışan M.G., D.Ö ve Y.B.’nin Samandağ’dan yurtdışına çıkmaya çalıştıkları, ancak alınan güvenlik önlemleri nedeniyle kaçamayıp, arazide saklandıkları belirlenmiştir. İlimiz nüfusuna kayıtlı bu 3 kişinin asli faillerden olduğu, belgeler ve bilgilerle de görülmektedir. D.Ö. ve Y.B.’nin arama çalışmaları sürmektedir.” D.Ö.’nün Lazkiye’den Samandağ’a getirilen patlayıcıları taşıdığı, sonra da M.G. ve Y.B. ile kaçtığı belirtildi. Diğer şüpheliler N.E., Suriye uyruklu M.D.K., T.D. ve Y.N.’nin patlamadan önce Suriye’ye kaçtıkları belirtildi.

Reyhanlı’ya 40 mobese

Reyhanlı’da bombalı saldırılar sonrası,  7 bin Suriyeli’nin çadır kentlerde barındığı Yayladağı’nda güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Alınan güvenlik tedbirleri kapsamında 40 MOBESE kamerasının daha ilçenin çeşitli yerlerine konulacağı bildirildi.

2. BASKINDA BULUNDU

Reyhanlı saldırısı ardından terör-istihbarat ekipleri patlamada kullanılan 2 transit minibüsü satın aldığı öne sürülen M.G.’nin peşine düştü. M.G.’nin belediye önüne park edilen minibüsü de kullandığını görüntülerden tespit edildi. M.G. ve Y.B.’nin, D.Ö.’nün kullandığı araçla Samandağ yönüne gittiği belirlenince ilçe giriş ve çıkışları tutuldu. Bunun üzerine şüpheliler, dağlık yamaca kaçtı. Özel ekip, 3 şüphelinin izine Titüs Tüneli ve Beşikli Mağarası bölgesinde ulaştı. 15 Mayıs’ta mağaralara baskın yapıldı, şüphelilere ulaşılamadı. Önceki gece saat 23.40’ta ikinci operasyonu yapan ekipler, M.G.’yi mağarada bitkin bir halde yakaladı.

POLİS BELİRLEMİŞTİ

Y.B.’nin Ankara Kocatepe’de yaptığı keşifi polis görüntülerden belirlemişti. Y.B.’nin saldırıda PTT önünde patlatılan minibüsü kullandığı da kaydedildi.

Tutuklandı

Hatay’dandün sabah adliyeye getirilen 4 şüpheliden 1’i savcılıktan serbest bırakıldı. Mahke-meye sevk edilen M.G., A.E. ve N.E. tutuklandı. Böylece Reyhanlı saldırılarıyla ilgili tutuklananların sayısı 7’ye çıktı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False