GeriGündem MEB: 21 Nisan ehliyet sınav sonuçları açıklandı! İşte itiraz detayları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MEB: 21 Nisan ehliyet sınav sonuçları açıklandı! İşte itiraz detayları

MEB: 21 Nisan ehliyet sınav sonuçları açıklandı! İşte itiraz detayları

Trafiğe çıkmak isteyen sürücü adaylarının merakla araştırdığı 21 Nisan ehliyet sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden vatandaşların erişimine açıldı. Direksiyon sınavına katılım gösterebilmek için bakanlığın açıkladığı ehliyet sınav sonuçları bilgisini merak eden vatandaşlar, edindikleri bilgiye göre hareket edecek. Sınava itiraz ise sonuçların açıklanmasının ardından 10 gün içerisinde gerçekleştirilebilecek. İşte, 21 Nisan ehliyet sınav sonuçları bilgisi

Ehliyet sınav sonuçları perşembe sabahı erişime açıldı. 21 Nisan Perşembe günü açıklanan ehliyet sınav sonuçları bilgisine göre birçok sürücü, trafiğe çıkmaları için ilk adımın nasıl neticelendiğini öğrenebilecek. 21 Nisan ehliyet sınav sonuçları sonrasında gündem maddesi ise direksiyon sınavı olacak. İşte, Milli Eğitim Bakanlığı'nın değerlendirmesini gerçekleştirdiği 21 Nisan ehliyet sınav sonuçları hakkında detaylı bilgiler

EHLİYET SINAV SONUÇLARI

Her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen ehliyet sınavları bu yılda belli tarihlerde yapılmaya devam ediyor. Son olarak 21 Nisan 2018 tarihinde yapılan sınavın sonuçları MEB tarafından açıklandı. İnternette söz konusu sınavın sonuçları hakkında araştırma yapan binlerce aday, sonuç sorgulama sayfasına giriş yapmak istiyor. İşte, MEB ehliyet sınavı sonuç sorgulama sayfası...

21 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilen ehliyet sınavının ardından binlerce adayın gözü "meb.gov.tr" adresinden yapılacak olan ehliyet sınav sonuçları açıklamasına çevrilmişti. Beklenen haber az önce geldi, heyecanla beklenen sonuçlar adayların erişimine açıldı. Sınava katılım sağlayan adaylar, meb.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaralarıyla kendilerine ait sonuçları sorgulayabilir.

EHLİYET SINAV SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

EHLİYET SINAVI BARAJ PUANI NEDİR?

Yazılı sınavda baraj puanı 70'dir. Sınavlarda, 12 ilk yardım, 23 trafik, 9 motor, 6 tane trafik adabı soruları olmak üzere toplam 50 soruyu adaylar cevapladı. Adaylara yöneltilen 50 sorudan 35 doğru yapanlar, bir sonraki aşama olan direksiyon sınavına girmek için hak kazanabilecek.

EHLİYET SINAV SONUCUNA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

Ehliyet sınav sorularına, cevaplarına ya da sonuçlarına yapılacak olan itirazlar sınav sonuçlarının açıklanmasından sonraki 10 gün içerisinde yapılmalıdır. Bu süre içinde itiraz dilekçesi yazılarak ilgili kurum olan Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetler Genel Müdürlüğü’ne yollanmalıdır.

İtiraz başvuruları için Ziraat Bankası, Halk Bankası veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden birisine ‘’Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığıyla 20 TL itiraz ücreti yatırılması gereklidir. Ücretin ödendiğine dair makbuzu da alıp itiraz dilekçesine eklemelisiniz. Başvurusu, sınavı geçersiz sayılan adaylar ile sınava girmeyen adayların itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır. Faksla yapılan itirazlarda dikkate alınmayacak olup itirazların cevaplanma sürecinde ÖDSGM’nin genel evrak kayıt tarihleri esas alınacaktır.

Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, kursiyerlerin/kurumların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplandırılmayacaktır.

Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

2018 EHLİYET SINAV TARİHLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı içinde yapmayı planladığı MTSKS yani ehliyet sınavlarından ilkini geçtiğimiz 10 Şubat'ta yapmış ve sonuçlarını da kısa süre önce açıklamıştı. İkinci sınavda geçtiğimiz günlerde yapıldı. İşte MEB'in 2018'de yapacağı diğer ehliyet sınavlarına ait tarihler...

2018/MTSKS-3 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 04 AĞUSTOS 2018 (saat 14.00)

2018/MTSKS-4 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 20 EKİM 2018 (saat 14.00)

2018/MTSKS-5 Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 22 ARALIK 2018 (saat 14.00)

2018/MTSKS Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri e-Sınavı e-sınav salonu oluşturulan illerde haftanın 7 günü yapılacaktır.

Bu yılda gerçekleştirilecek olan ehliyet sınavlarında bir de yenilik yer alacak. Tam olarak tarihi belirlenmese de ehliyet sınavında ilk kez elektronik sınav uygulanacak.

False