21:00 Romantika müzikali

Yapımcılığını Türker İnanoğlu, yönetmenliğini Şakir Gürzumar'ın üstlendiği "Romantika" müzikali, bu akşam TİM-Türker İnanoğlu Maslak Show Center'da sahneleniyor.

Haberin Devamı

TİM-Türker İnanoğlu Maslak Show Center'da 22 Mart 2007'den itibaren sahnelenen ve dev bir yıldızlar topluluğunun rol aldığı "Romantika" müzikalini, Devlet Tiyatroları'nın genç ve yetenekli yönetmeni Şakir Gürzumar yönetiyor.

Müzikalde 25 ünlü yıldızın yanı sıra, Tan Sağtürk'ün koreografisi eşliğinde Ömür Uyanık, Tunç Özçakır ve Tuncer Okyar'ın eğitiminde 22 kişilik bir dans grubu görev alıyor. Senaryosu Resul Ertaş ve Yaşar Arak tarafından kaleme alınan "Romantika"nın kostümlerini Hale Eren, dekorunu ise Cem Köroğlu hazırladı. Müzikalin orijinal müziklerini de Cengiz Onural ile Bora Ebeoğlu imzası bulunuyor.

"Romantika", kökleri Osmanlı hanedanına uzanan, varlıklı ve güngörmüş bir ailenin Harvard'da öğrenim görmüş oğlu ile çalgıcılıkla geçinen bir Roman ailesinin kızının aşklarını konu alıyor. İki aile arasındaki kültür, görgü, düşünce ve yaşam tarzı farklılıkları çok eğlenceli bir müzikal komediyle izleyiciye sunuluyor.

Hikaye ve Proje: Türker İnanoğlu
Yönetmen: Şakir Gürzumar
Senaryo: Resul Ertaş - Yaşar Arak
Müzik: Cengiz Onural - Bora Ebeoğlu
Koreograf: Tan Sağtürk
Dans Hocalari: Ömür Uyanik - Tunç Özşakar - Tuncay Okyar
Kostüm: Hale Eren
Dekor: Ali Cem Köroğlu
Oyuncular: Melek Baykal, Zeki Alasya, Çağla Şikel, Özgür Çevik, Tarik Pabuççuoğlu, Şeyla Halis, Kazim Akşar, Engin Akyürek, Sema Aybars, Ümit Yesin, Veysel Diker, Yeşim Gül Akşar, Serhan Arslan, Buket Dereoğlu, Erdem Baş, Ali İpin, Sinem Ergin, Elena Atamer, Okan Tangücü

Haberle ilgili daha fazlası: