GeriGündem 2019 İcra müdür ve müdür yardımcılığı sınav sonuçları ve soruları ÖSYM üzerinden yayınlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2019 İcra müdür ve müdür yardımcılığı sınav sonuçları ve soruları ÖSYM üzerinden yayınlandı

2019 İcra müdür ve müdür yardımcılığı sınav sonuçları ve soruları ÖSYM üzerinden yayınlandı

ÖSYM tarafından Ankara'da yapılan İcra Sınavına ait sonuçlar az önce açıklandı. Sınavda adaylara, 35 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testi ile 35 sorudan oluşan alan bilgisi testi uygulanmıştı. Adaylar, kendilerine ait sonuçlara ÖSYM'nin AİS sistemi üzerinden şifre ve T.C. kimlik numaraları ile ulaşabilir. İşte, 2019 İcra Sınav sonuçları sorgulama ekranı...

G28 Aralık 2019 tarihinde uygulanan 2019 Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavına (2019-İcra) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı ve adayların erişimine açıldı. İcra Sınav sonuçları ÖSYM'nin internet sayfasından duyuruldu. Adayların adresine ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek. Gözler şimdi İcra Sınav sonuçları sorgulama sayfasında. 

Yazılı sınavda 100 tam puan üzerinden en az 70 almak kaydıyla en yüksek puan alandan başlamak üzere bin 400 aday, Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak sözlü sınava çağrılmaya hak kazanacak.

SONUÇLARI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

SORULAR YAYIMLANDI

 28 Aralık 2019 tarihinde uygulanan  2019 Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı (2019-İcra) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 22 Ocak 2020 tarihinde saat 15.10'dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. 

Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir.  İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

SORULARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle