GeriGündem Milli Eğitim Bakanlığı'ndan o iddialara yanıt..
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan o iddialara yanıt..

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan o iddialara yanıt..

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan okulların açılacağı tarihin ertelenmesine dair çıkan haberler için yanıt geldi. 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim'de başlayacağına dair çıkan haberlerin doğru olmadığı ve itibar edilmemesi gerektiği bildirildi. Peki okullar ne zaman açılıyor? İşte MEB'den flaş açıklama..

Okullar ne zaman açılacak sorusu son günlerde en çok konuşulan konulardan biri oldu. 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi sonrası alınan OHAL kapsamında açığa alınan öğretmenler ve kapatılan okullara yönelik yeni düzenlemeler yapılıyor. Peki yeni düzenlemeler sonrası okullar ne zaman açılacak? İşte o iddialara yönelik açıklama..

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, yeni eğitim öğretim yılı açılışı ile ilgili açıklaması şöyle:

“Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19 Eylül 2016 tarihinde başlayacaktır. Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.”

KAPATILAN OKULLARDAKİ ÖĞRENCİLERİN NAKİL VE KAYITLARI

Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname gereğince kapatılan özel ilköğretim ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin resmi eğitim kurumlarına geçiş yapmalarına yönelik düzenleme illere gönderildi. Buna göre, kapatılan özel ilköğretim ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin devlet okullarına nakilleri, 2015-2016 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere 30 Eylül´e kadar yapılacak.

Bu kapsamda, resmi ilkokul, ortaokul/imam-hatip ortaokullarına geçmek isteyenlerin nakilleri, velisinin başvurusu üzerine ulusal adres veri tabanındaki yerleşim yeri adres bilgileri esas alınarak gitmek istedikleri resmi okullar tarafından yapılacak. Resmi ortaöğretim kurumlarına geçmek isteyen öğrencilerin nakilleri de nakil olunacak okulun taban puan şartını taşımak kaydıyla normal nakil sürecindeki boş kontenjanları etkilemeden, açık kontenjan şartı aranmadan aynı tür liselere, nakil gitmek istediği yerin il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu tarafından e-okul sistemi üzerinden alınacak.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False