GeriGündem 2015 KYK burs ve kredi başvuruları açıklandı! Burs ve kredi başvuru sonuçları!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2015 KYK burs ve kredi başvuruları açıklandı! Burs ve kredi başvuru sonuçları!

2015 KYK burs ve kredi başvuruları açıklandı! Burs ve kredi başvuru sonuçları!
refid:30207448-spot ilişkili resim dosyası

2015 KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman olacaı açıklandı. KYK'nın yaptığı açıklamaya göre başvurular Ekim'de başlıyor.

2015 KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman olacaı açıklandı. KYK'nın yaptığı açıklamaya göre başvurular Ekim'de başlıyor. Açıklama detaylarda...

KYK 2015 yurt ve öğrenim kredisi başvuruları Ekim ayında yapılacak. Ancak KYK'dan burs ve kredi başvurularının başlatılacağı kesin tarihe ilişkin henüz açıklama gelmedi.

2015 KYK burs ve kredi başvuruları açıklandı Burs ve kredi başvuru sonuçları

KYK BURS BAŞVURULARI EKİM 2015'TE BAŞLIYOR

KYK üniversite öğrencilerine verilecek kredi ve burs başvuruları ekimde alınacak. Kredi ve bursa hak kazanan öğrencilere ödemeler, Ocak 2016'dan itibaren gerçekleştirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, KYK yurtlarına başvuruların başladığı, burs ve kredi takvimine ilişkin ayrıntıların ise ilerleyen dönemde "www.kyk.gov.tr" internet adresi ile "@GSBYurtkur" sosyal medya hesabından da yayımlanacağı belirtildi.

BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

KYK BURSLARI OCAK 2016'DA ÖDENMEYE BAŞLANACAK

Üniversite öğrencileri için burs ile kredi başvurularının ekimde başlayacağı bildirilen açıklamada, 11 devlet kurumundan gelen bilgiler doğrultusunda burs ve kredi kazananlara Ocak 2016'dan itibaren ödeme yapılacağı kaydedildi.

2015 KYK burs ve kredi başvuruları açıklandı Burs ve kredi başvuru sonuçları

KYK 2015 KİMLER NE KADAR BURS ALACAK?

Bu yıl itibarıyla 996 bin 312'si öğrenim kredisi, 353 bin 722'si burs olmak üzere toplam 1 milyon 350 bin 34 öğrencinin bu imkandan yararlandığına işaret edilen açıklamada, şu bilgiler verildi:

"Lisans öğrencilerine aylık 330, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Ayrıca başarılı öğrencileri teşvik amacıyla ÖSYM sınavında her puan türünde ilk 100'e giren öğrenciye ve amatör spor dallarında milli olmuş öğrencilere 990 lira veriliyor. Öğrenciler, kredi-burs miktarını üniversiteyi bitirdikten 2 yıl sonra geri ödemeye başlıyor. İşe başlayamayan öğrenciler borcunu erteletebiliyor."

KYK'nın öğrencilere barınma, kredi ve burs imkanı sağlamanın yanı sıra beslenme yardımı yaptığı kaydedilen açıklamada, kurumun yurtlarında kalan öğrencilerin bu kapsamda ayda 240 lira aldığı bildirildi.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False