GeriGündem 2 çocuğu babasız kaldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2 çocuğu babasız kaldı

2 çocuğu babasız kaldı
refid:21895147 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Siirt’in Pervari İlçesi’nde düşen helikopterde şehit olan Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici’nin Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Kuleli Köyü'nde yaşayan ailesi, acı haberle yıkıldı.

Şehit haberinin alınmasının ardından Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan ve askeri yetkililer, sağlık ekipleriyle birlikte evli ve 2 çocuk babası olan Üsteğmen Ersan Yenici’nin Kırklareli’nin Babaeski İlçesi’ne bağlı Kuleli köyünde yaşayan ve çiftçilik yapan anne Ayşe ve baba Ali Yenici’nin evine gitti.

Karşısındaki askerleri görünce bayılan anne Ayşe Yenici, hazır bekletilen ambulansa bindirilerek tedavi altına alındı. Baba ise sinir krizleri geçirdi. Sakinleştirici yapılan anneye acı haberi şehidin kardeşi Ercan Yenici verdi. Acı haberle yıkılan annenin feryatları yürekleri dağladı.

ANNE VE BABASININ FERYATLARI YÜREKLERİ DAĞLADI / Foto Galeri

ŞEHİT BABASININ TEPKİSİ

Oğlunun fotoğrafına sarılan baba Ali Yenici, "Benim oğlum seve seve askerliği istedi. 'Ben asker olacağım baba' dedi. Bayramda gördüm en son oğlumu. 1 hafta önce gitti. Benim oğlum vatan uğruna feda olsun. Ancak Başbakan'a ve hükümete hakkımı helal etmiyorum. Hiç bir zaman helal etmeyeceğim. Bu evlatlar kolay yetişmiyor. Bu söylediklerimi sansürlerseniz size de hakkımı helal etmiyorum" dedi.

Şehit askerin baba ocağı Türk bayraklarıyla süslenirken,eşi ve 2 çocuğunun Siirt’te olduğu belirtildi.

BURSA’DA GÖREV YAPMIŞTI

Şehit Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici, 2009-2011 yılları arasında Bursa İl Jandarma Komutanlığı’nda görev yapmıştı. Doğal Hayatı Koruma Bölük Komutanlığı yapan Üsteğmen Yenici, çevre konularında duyarlılığı ile tanınıyordu.

Şehit Üsteğmen Ersan Yenici, Siirt’e tayini çıkmadan önce, Bursa’daki evinde kucağına aldığı kızıyla, arka fonda eşiyle düğünde çekilen fotoğrafın görüldüğü bir pozu vermişti. Üsteğmen Yenici’nin şehit düştüğü haberi, Bursa’da birlikte çalıştığı arkadaşlarını üzüntüye boğdu. 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle