2 bin lirayı biz size verelim de...

Güncelleme Tarihi:

2 bin lirayı biz size verelim de...
Oluşturulma Tarihi: Mart 26, 2014 11:24

Ünlü oyuncu Zihni Göktay, katıldığı televizyon programında bir dizide oynaması için kendisine bölüm başına 2 bin lira teklif edildiği belirterek" Komik geldi, kabul etmedim. 50 yılımı tiyatroya verdim. Aldıkları paralar oyunculara helal olsun." demişti.

Haberin Devamı

Genç oyunculara bölüm başı 50-60 bin lira verildiği bir sektörde Zihni Göktay'a böyle bir ücret önerilmesi Hürriyet Dünyası okurlarının da tepkisini çekti.

Metin Zakoğlu

2000 lirayı biz size verelim de Zihni Göktay'ı o şekilsiz dizilerinizde oynatmayınız.
Haftada 75 bin verdiğiniz yetersiz oyunbozanların yanında değeri ölçülemiyecek bir yetenek abidesidir Zihni Göktay.

Ümit Fuat Özyar

öyle değerlerimizi ne çabuk gözden çıkarıyoruz? Her yönüyle sanatçı olan Zihni Göktay'a proje verilir ve " Bizimle çalışır mısınız" diye sorulup boş mukavele verilmesi gerekir. İnanın hakettiğinden daha azını, kendisi için yeterli olacağını düşündüğü rakamı yazacaktır. Çok ayıp etmişler.

Mesut Kullar

Türk tiyatrosunun çınarlarından duayen sanatçımız Zihni Göktay''a karşı gösterilen "hadsiz" davranış kuşkusuz onaylanamaz. Değerli sanatçımızın öneriyi reddetmesi de yerinde olmuş. Diziyi izlemiyorum ama; daha iki sözcüğü bir araya getiremeyen, yolunu kedi gözlerinin ışıltısına teslim edenlerin başrolünde olduğu bir dizide kendilerini görmek istemezdim doğrusu.

Hüseyin Soyer

Haberin Devamı

Hocam açıklamasında haklı bunca senesi vermiş olacak o kadar yani ...

Süleyman Taşçı

Böyle bir üstadımıza yapılan teklif vay be... Milyon dolarları götürürken bölüm başına yaptıklarına bak sadece yazık... Kıymetini bilmek lazım Türkiyemizin emektar sanatçılarının..

Baki SONALP
Ne yazık ki değerli sanatçıların hayatta iken değerini bilinmediği bir toplumda yaşıyoruz.Usta oyuncu Zihni Göktay''a reva görülen davranışdan da utanç duyuyorum.Devletin sanatçıya karşı görevini yapmadığı bir ortamda bu sektöre yatırım yapanlar saman alevi gibi gelip geçen yeteneksizlere dünya yükü paralar ödeyeceklerine bir an önce gerçek sanatçılara hak etikleri ücreti vermeliler.Hem de çok geç olmadan.Ustanın ellerini tüm sanatseverler adına öpüyorum.Çok yaşa GERÇEK usta...

Gülsün Gezbiç

Ülkemizde tiyatro sanatçılarına ne yazık ki yeterince değer verilmiyor. Hiçbir yeteneği olmayan emeği olmayan kişlere verilen ücretleri gördüğümüzde, Zihni Göktay''a yapılan haksızlık ve saygısızlık.Sanatçılarımızın hakettikleri yerlerde olmaları dileğiyle.

CEM GÖKAY GÖKALP

Haberin Devamı

Günümüzde her türlü rezillik büyük rağbet görmekte. Zihni Bey''e yapılan biz izleyicinin suçudur. Daha iki kelimeyi bile bir araya getiremeyen tipleri vatan kurtaran büyük sanatçı (!) kamera önünde çok iyi sevişen vücudu iş yapanları muhteşem oyuncu diye seyreden bizleriz. Zihni Göktay, görsem ellerinden öpmek için iki büklüm olmak istediğim ve gerçekten gözümüzün nuru gibi bakmamız sahiplenmemiz gereken ve ne acı ki sayıları azalan gerçek nadide sanatçılarımızdan biridir. Önünde saygıyla eğiliyor ve kendi payıma özür diliyorum...

İbrahim Aykan BOSTAN

Sayın hocam ; ücret hakaretiyle ilgili olarak bugün araba kullanmak için nasıl bir ehliyete ihtiyacımız varsa bu her alanda geçerli olmalı örnek bu kitle iletişim araçları ya da araç ve gereçler de. Bilginin zorluğu ve ulaşılmazlığı eninde sonunda bizi almak istediğimiz cevaba götürdüğünde verdiğimiz emeğe değmeli bir şeye ya da bir şeylerin varlığından sadece duyarak ya da görerek körü körüne kabul etmek değil de aksine araştırarak belli bir çaba sonucunda varılması en haz verici duygulardan olsa gerek. Ücret hakaretini doğuran da her birey için geçerli olup o kişi hakkında gerekli bilgi ve argümandan yararlanılarak yapılan ki bu da o konu hakkında deneyimli olan kişilerin görevi olup aslında sorunun bam teli de burası.Tecimsel kaygılarla yapılan her işte olduğu gibi ücret hakaretinde de istenilen ya da beklenileni vermediği,yerine getirmediği için hep bir sorun sarmalı olarak devamedegelir. Umut ediyorum ki herkesin birbirini iyi tanıması ve her alanda ve her işte ücret hakaretine düşülmemesi temennilerimle... Hoşça ve esen kalın...

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!