150 kişinin banka hesabını boşalttılar

Kocaeli, İstanbul, Ankara ve Antalya'da ATM'lere yerleştirdikleri cihazla vatandaşların bankamatik ve kredi kartı bilgilerini kopyalayarak hazırladıkları sahte kartlarla hesaplarından para çektikleri öne sürülen 10 kişi gözaltına alındı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Bilişim Suçları ile Mali Büro Amirliği ekipleri, vatandaşların bankamatik ve kredi kartı bilgilerinin kopyalandığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Araştırmada, ATM'lere yerleştirdikleri kopyalama cihazıyla vatandaşların bankamatik ve kredi kartı bilgilerini kopyalayarak hazırladıkları sahte kartlarla hesaplardan para çektikleri öne sürülen bir suç örgütü tespit edildi.

Yaklaşık 3 ay süren çalışmaların ardından Kocaeli, İstanbul, Ankara ve Antalya'daki çok sayıda adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

İncelemelerde suç örgütü üyelerinin bankamatik ve kredi kartı kopyalanan 150 kişinin hesabından yaklaşık 100 bin TL çektiği belirlendi.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramada kart bilgileri kopyalanan 150 kişinin bankamatik ve kredi kartı kopyaları, kopyalama cihazı ve kopyalama cihazının hazırlanmasında kullanılan kalıplar ele geçirildi.
Olayla ilgili operasyonların devam ettiği bildirildi.
Haberle ilgili daha fazlası: